W ostatnim meczu 2016 roku Legionovia pokonała na własnym parkiecie MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.

Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego miały drobne problemy na początku spotkania i pozwoliły rywalkom na uzyskanie kilkupunktowej przewagi. Legionovia była jednak w stanie uspokoić grę i za sprawą dobrze grających Grabki i Rasińskiej wygrała pierwszą odsłonę meczu do 21.

W drugim secie Legionovia kompletnie straciła pomysł na grę. Robert Strzałkowski bezradnie patrzył jak jego drużyna przegrywa 15:25, praktycznie nie podejmując walki.

Trzeci set był popisem Legionovii, która chciała za wszelką cenę pokazać, że przegrana w drugim secie była jedynie dziełem przypadku. Szybko zbudowana przewaga utrzymała się do końca i siatkarki z Legionowa prowadziły 2:1.

W to, że mecz można wygrać 3:1 uwierzyli zarówno zgromadzeni na hali kibice jak i siatkarki Legionovii. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie, Legionovia od początku miała wyraźna przewagę i pomimo nerwowej końcówki, zwyciężyła 25:22.

Legionovia Legionowo : Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 15:25, 25:15, 25:22
Legionovia Legionowo:Mikołajewska (12), Rasińska (17), Grabka (9), Chojnacka (6),Alagierska (9),Bączyńska (14), Adamek (libero) oraz Grzelak, Korabiec (libero).
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza:Paszek (3), Horka (26),Weiss (1), Kaliszuk (10), Ganszczyk (8),Dziękiewicz (3),Lemańczyk (libero) oraz Miros (2),Ciesiulewicz,Drabek,Castiglione (2), Sikorska (4).