We wtorkowy (13 grudnia) poranek na terenie powiatu legionowskiego doszło do dwóch wypadków, w wyniku których poszkodowane zostały dwie osoby.

O godzinie 6:05 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie z Jabłonny. Okazało się że na DK61 doszło do zderzenia samochodów Fiat Panda i Hyundai IX20. W chwili przybycia na miejsce służb ratunkowych, oba pojazdy stały na lewym pasie drogi. W Fiacie Panda znajdował się 40-letni kierujący, któremu strażacy wraz z medykami pomogli wyjść z pojazdu. Po wstępnym badaniu urazowym zadecydowano o odwiezieniu pacjenta do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Jabłonnie. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Hyundaiem, 62-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do zderzenia.

O godzinie 6:55 wpłynęło kolejne zgłoszeni o wypadku. Tym razem do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu DW631 z ulicą Wiejską w Olszewnicy Nowej. Po przybyciu zastępów straży pożarnej i policji, zastano samochód BMW oraz Volkswagen Golf. Zarówno kierujący jak i pasażerowie obu pojazdów opuścili je jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Kierujący Volkswagenem, 33-letni mężczyzna, uskarżał się na ból głowy. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego oraz dokonali stabilizacji kręgosłupa szyjnego przy pomocy kołnierza ortopedycznego. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, medycy zadecydowali o przewiezieniu pacjenta do szpitala. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej, policja i zespół ratownictwa medycznego. Policjanci ustalili, że kierujący BMW 20-letni mężczyzna, skręcając z ulicy Nowodworskiej w ulicę Wiejską wjechał w Volkswagena, który wyjeżdżał z drogi gminnej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wieliszewie.

/MK/

1 KOMENTARZ

  1. Firma Volkswagen fatalnie traktuje polskich klientów. Po naszych drogach jeździ blisko 200 tysięcy samochodów, które zatruwają nas tlenkami azotu. Poczytajcie sobie na stopvw.pl.

Comments are closed.