Siatkarki Legionovii Legionowo rozegrały 2 mecz w sezonie 2016/17 Orlen Ligi. Ich rywalkami była Polski Cukier Muszynianka Enea, która wygrała z Legionowiankami ostatnie dziesięć spotkań.

Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego, nie były faworytem spotkania, jednak nie zamierzały poddawać się bez walki. Siatkarki z Legionowa przegrały wprawdzie pierwszego seta do 17, ale ich gra w dwóch następnych, wygranych, odsłonach meczu, mogła się podobać. Dobrze funkcjonował blok, przyjęcie oraz atak. Bardzo dobrze w ofensywie prezentowała się Monika Bociek. Legionowianki nie zdołały jednak dokończyć dzieła i w czwartym, dramatycznym secie, minimalnie przegrały 23:25. Tie-break stał już pod znakiem dominacji drużyny prowadzonej przez trenera Bogdana Serwińskiego. Gospodynie spotkania szybko objęły prowadzenie i nie zaprzepaściły szansy na wygraną.

Legionovia zagrała kolejny dobry i emocjonujący mecz, niestety znowu zakończony porażką. Gra zespołu napawa jednak optymizmem, a lepsze wyniki wydają się jedynie kwestią czasu.

Polski Cukier Muszynianka Enea –LegionoviaLegionowo 3:2 (25:17, 18;25, 20:25, 25:23, 15:6)

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna:Sosnowska, Wójcik, Wawrzyniak, Rabka, Savić, Cwetanović, Medyńska (libero) oraz Cikiriz, Wilk, Łyszkiewicz.

Legionovia Legionowo:Bociek, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Połeć, Skiba, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak, Bączyńska, Rasińska, Alagierska, Wawrzyniak.