KPR RC Legionowo podejmował Meble Elbląg Wójcik. Gospodarze przystępowali do spotkania jako murowani faworyci.

Drużyna z Elbląga nie wygrała jeszcze w tym sezonie spotkania. Trener Jacek Będzikowski nie mógł ponadto skorzystać z kontuzjowanych Kamila Netza, Piotra Adamczaka oraz Pawła Adamczaka. Jedynym graczem Legionowian który nie mógł zagrać był Jakub Łucak.

Pomimo przetrzebionego urazami składu, drużyna z Elbląga postawiła KPR-owi bardzo twarde warunki. Po 15 minutach spotkania goście prowadzili 7:3 i stało się jasne, że mecz nie będzie dla Legionowian spacerkiem. KPR zaczął gonić wynik i po pierwszej połowie spotkania przegrywał trzema bramkami.

W drugiej odsłonie spotkania drużyna Marka Motyczyńskiego zagrała znacznie lepiej. Bardzo dobrze prezentował się zwłaszcza Michał Prątnicki, z każdą minutą rozkręcał się Witalij Titow. Goście zaczęli się gubić, popełniać niewymuszone błędy. KPR już w 8 minut po wznowieniu gry doprowadził do wyrównania.

Pod koniec spotkania szczypiorniści z Legionowa zaczęli uzyskiwać coraz większą przewagę i odskoczyli rywalom na trzy bramki. Elblążanie coraz rzadziej byli w stanie przedzierać się przez zasieki obronne KPR-u. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Marka Motyczyńskiego 28:25.

Trener Legionowian był bardzo zadowolony z wyniku spotkania, przyznał jednak, że było ono bardzo trudne dla jego drużyny:

Marek Motyczyński: „Trzeba szanować każdego przeciwnika. Elbląg zagrał dzisiaj, w porównaniu ze swoimi poprzednimi spotkaniami, zdecydowanie najlepszy mecz. Konsekwentnie grali w pierwszej połowie, w drugiej połowie tak samo konsekwentnie. No ale zabrakło im zmienników oraz sił. Przełamaliśmy ich i wygraliśmy trzema bramkami.”

Następne spotkanie szczypiorniści KPR rozegrają 15 października, ich przeciwnikiem będzie SPR Stal Mielec.

KPR RC Legionowo – Meble Wójcik Elbląg 28:25 (10:13)

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Kowalik 7, Titow 6, Prątnicki 5, Brinovec 4, Pribanić 3, Gawęcki 2, Ignasiak 1,Kasprzak 1, Mochocki, Suliński, Ciok, Gumiński.

Meble Wójcik Elbląg: Ram, Dudek, Fiodor – Tórz 7, Kupiec 7, Szopa 5,Żółtak 2, Moryń 2, Malczewski 1, Nowakowski, Olszewski, Dorsz, Janiszewski