Wejherowo nie okazało się gościnne dla zawodników Legionovii, którzy pomimo dobrej gry wracają do domu bez zdobyczy punktowej.

Drużyna z Legionowa miała ostatnio dobrą passę, nie przegrała od kilku kolejek. Zwycięstwo w meczu z Gryfem mogło dać podopiecznym Ryszarda Wieczorka awans do ścisłej czołówki II ligi. Niestety, wydarzenia na boisku nie ułożyły się po myśli trenera Legionowian.

Legionovia starała się utrzymywać przy piłce i kontrolować mecz. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na sytuacje podbramkowe. Gospodarze spotkania również nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego. Mecz toczył się w sennym tempie. Impas przerwał dopiero Przemysław Mońka. 22 letni pomocnik, fantastycznym strzałem z dystansu dał prowadzenie drużynie z Wejherowa.

Legionowianie ruszyli do ataku. Najbliższy wyrównania był Arkadiusz Ciach, który stanął oko w oko z Dawidem Leleniem. Niestety, pojedynek wygrał goalkeeper gospodarzy. Trener Ryszard Wieczorek zareagował, wpuścił na boisko Jovanovica oraz Wójcika. Gra jego drużyny zaczęła wyglądać lepiej. Niestety zamiast wyrównać, Legionovia straciła kolejną bramkę. W 62 minucie spotkania, Daniel Ciechański uderzył z ostrego kąta i sytuacja Legionowian stała się dramatyczna.

Na bramkę Gryfa sunęły kolejne ataki. W 67 minucie meczu. bramkę dla Legionovii zdobył Ivan Jovanović. Wydawało się, że goście będą w stanie odwrócić losy spotkania. Niestety głęboko cofnięci zawodnicy z Wejherowa bronili się mądrze i utrzymali skromne prowadzenie.

Porażka zepchnęła Legionovię na 9 miejsce w tabeli. Okazja do rehabilitacji nastąpi już 15 października. Do Legionowa przyjeżdża Stal Stalowa Wola.

Gryf Wejherowo – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (1:0)

Strzelcy:1:0 – 41′ Przemysław Mońka, 2:0 – 64′ Daniel Ciechański, 2:1 – 69′ Ivan Jovanović.

Gryf Wejherowo:Leleń – Mońka, Bednarski, Brzuzy, Klimczak – Czerwiński (62′ Marczak), Kołc, Nadolski, Wicon (74′ Łysiak), Chwastek – Ciechański (88′ Goerke).

Legionovia KZB Legionowo:Madejski – Grzelak, Krotofil, Bajat, Kutarba – Garyga (63 Wójcik), Koziara, Płonka (80′ Kalinowski), Madeński (81′ Dzięcioł), Wodecki – Ciach (62′ Jovanović).