Pojedziesz także w niedzielę

0
1572

Szykują się korzystne zmiany dla serockich pasażerów. W związku z dużą popularnością Lokalnej Komunikacji Autobusowej oraz wnioskami mieszkańców miasta i gminy planowane jest zwiększenie częstotliwości kursów. Ale nie tylko.

Gwoździem transportowego programu jest uruchomienie komunikacji w niedziele, do tego na wszystkich obecnych trasach. Ponadto ma zostać wydłużona linia Serock – Legionowo. Każdy kurs rozpocznie się od ronda w Wierzbicy. Na tej samej linii będzie też wprowadzony dodatkowy kurs około 9.00 oraz powrotny około 14.00. Częściej mają pojechać także autobusy na trasie Stanisławowo – Legionowo. Dodatkowe kursy przewidziano około 20.30 i powrotny mniej więcej godzinę później.

Nieznacznej modyfikacji ulegną kursy autobusów na trasach komunikacyjnych I i II, wiodących przez Dębinki. Na wniosek gminnych pasażerów powstaną też dodatkowe przystanki: dwa w Serocku na ulicy Wyzwolenia oraz jeden właśnie w miejscowości Dębinki. Zmiany zostaną również wprowadzone na trasie Serock – Wierzbica – Gąsiorowo, dzięki czemu kursy tej linii będą miały bezpośrednie połączenie z linią Serock – Legionowo.

Jak deklarują organizatorzy gminnej komunikacji, wszystkie powyższe zmiany zostaną wprowadzone w wersji pilotażowej, niezwłocznie po uzyskaniu stosownych zezwoleń.