To z pewnością dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów korzystających z kolei. Od środy (20 stycznia) bus należący do Ochotniczej Straży Pożarnej będzie dowoził mieszkańców miasta z przystanku przy ul. Kolejowej do stacji PKP Legionowo. Jest to tymczasowe rozwiązanie, które ma funkcjonować do czasu otwarcia kładki nad torami.

Nowa oferta dla mieszkańców ma związek z przedłużającymi się procedurami odbioru technicznego kładki znajdującej się w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego – inwestycji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Mając kontakt ze zniecierpliwionymi takim obrotem sprawy obywatelami, radni Kazimierz Zieliński i Marcin Smogorzewski zaapelowali do władz miasta o zajęcie się sprawą. Jak widać, skutecznie. We współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Legionowie ratusz uruchomi tymczasową linię dowozową dla pasażerów oraz odciętych od reszty miasta mieszkańców III Parceli. Jak długo będzie ona działać, to już zależy od tempa załatwiania wieńczących budowę formalności. 

Poprzedni artykułWizyta specjalna
Następny artykułAsy serwisowe
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.