Pod koniec listopada ubiegłego roku z jednego z domów w Serocku skradziono biżuterię. W ubiegłym tygodniu kosztowności te zostały znalezione w jednym z legionowskich lombardów.  Policjanci zatrzymali też osobę podejrzaną o ich kradzież. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do popełnienia przestępstwa doszło w dniach 23 – 28 listopada 2015 roku. W domu, z którego skradziono biżuterię trwał w tym czasie remont. Łupem złodzieja padło pięć pierścionków o wartości prawie trzech tysięcy złotych. Kosztowności zostały znaleziono w jednym z lombardów działających na terenie Legionowa. Policjanci zabezpieczyli przedmioty i okazali je ich właścicielowi. Ten rozpoznał w nich skradzioną mu w ubiegłym roku biżuterię. W czwartek (7 stycznia) funkcjonariusze zatrzymali też osobę, która wstawiła te przedmioty do lombardu. Był to 20-letni Dawid R. Jak się okazało, mężczyzna ten w dniach kiedy doszło to kradzieży remontował dom poszkodowanych.
W trakcie przesłuchania 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za kradzież grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.