Już w najbliższą sobotę (14 listopada) w godzinach od 10.00 do 15.00 w atrium legionowskiego ratusza zostanie przeprowadzona zbiórka odzieży dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Legionowa. Pomysłodawczynią i inicjatorką akcji jest Iwona Kraśniewska, nauczycielka w Zespole Szkół nr 3 w Legionowie.

W zbiórkę włączył się  Wolontariat Legionowo, Stowarzyszenie Razem dla Legionowa, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” i Senioralne Centrum Wolontariatu. Akcja ma patronat prezydenta Legionowa i Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.  Ubrania ofiarowane na rzecz potrzebujących legionowian muszą być w dobrym stanie. Najlepiej by też było, aby były one czyste i w miarę możliwości wyprasowane. Potrzebny jest w zasadzie każdy rodzaj odzieży, włącznie z ręcznikami i pościelą. Nie przekazujemy tylko żadnej bielizny.

Mimo, że finał akcji zaplanowano dopiero na sobotę, do jej organizatorów już trafiają pierwsze dary. – Mogę powiedzieć, że już cztery rodziny zabezpieczyliśmy w potrzebne rzeczy. W tej chwili mamy listę kolejnych dziesięciu. Czekamy cały czas na zgłoszenia. Jesteśmy na Facebooku i proszę też odszukiwać numery telefonów na plakatach – mówi Cezary Usik z Wolontariatu Legionowo.

Zbiórka odzieży dla potrzebujących mieszkańców Legionowa nie będzie jednorazowym przedsięwzięcie. Każdy, kto z jakiś powodów w sobotę nie będzie mógł dotrzeć do ratusza, a ma jeszcze odzież do przekazania, cały czas będzie mógł to zrobić. – Zapraszamy do Senioralnego Centrum Wolontariatu, mieszczącego się na terenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Legionowie. Ubrania można tu przynosić codziennie od  8.00 do 16.00, nawet po zakończeniu akcji. Dzięki przychylności KZB Legionowo uzyskaliśmy również pomieszczenie magazynowe na ul. Sikorskiego 5. Musimy tam zrobić mały remont i docelowo chcemy tam stworzyć biuro oraz stałe miejsce zbiórki – powiedział Cezary Usik.

O szczegółach akcji można się dowiadywać z Facebooka i plakatów, które już pojawiły się na mieście.