Trzecie spotkanie w Młodej Lidze kobiet mają za sobą siatkarki SK banku Legionovii. W domowej konfrontacji musiały one uznać wyższość Chemika Police, który wygrał w Arenie Legionowo 3:1.

W dwóch poprzednich grach Legionovia przegrała z Budowlanymi Łódź 0:3 i pokonała PTPS Piła 3:1. Aby poprawić ten bilans, legionowianki wystąpiły w sobotę w silnym personalnie skład. W zespole gospodyń pojawiły się na parkiecie między innymi Joanna Pacak, Karolina Szymańska, Monika Bociek, Krystyna Pietraszkiewicz oraz Klaudia Grzelak, które na co dzień występują w seniorskim zespole w ORLEN Lidze. W przekroju całego spotkania miejscowe popełniły za dużo błędów własnych i przegrały 1:3. Pierwsza odsłona spotkania była jednak wyrównana. Dopiero w końcówce skuteczniej zagrały przyjezdne, które wygrały pierwszą partię 25:22. W drugim secie podopiecznie Wojciecha Lalka wrzuciły wyższy bieg, wygrywając do szesnastu, w czym duża zasługa Pacak i Grzelak. Zdeterminowane policzanki lepiej rozpoczęły trzeciego seta. Legionowskie zawodniczki myliły się zbyt często, przez co przegrały 20:25. Najwięcej emocji dostarczyła jednak czwarta odsłona, ale ku niezadowoleniu publiczności w Arenie to ekipa z Polic wygrała na przewagi 28:26.

Legionovia po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie plasuje się na 5. miejscu w tabeli grupy A Młodej Ligi kobiet. Z kompletem punktów stawce przewodzą Budowlani Łódź i Chemik Police. Klasyfikację zamyka jedyny pokonany przez legionowianki zespół PTPS-u Piły. Trzeba pamiętać, że siatkarki z Legionowa rozegrały dotąd tylko trzy spotkania. W zaległych zawodach 2. kolejki MLK zmierzą się one 29 listopada na wyjeździe z PGE Atomem Treflem Sopot.

Legionovia – Chemik 1:3 (22:25, 25:16, 20:25, 26:28)
Legionovia: Grabka, Rasińska, Pacak, Omelaniuk, Bociek, Szymańska, Pietraszkiewicz (l) oraz Grzelak, Jędrzejewska, Niderla, Zakościelna, Dąbrowska, Nowak, Wysocka (l).
Chemik: Tymosiewicz, Jakóbiak, Zaleszczyk, Sętkiewicz, Dziewiątkowska, Suwała, Świt (l) oraz Łubniewska, Witkoś, Długosz.
MVP: Aleksandra Długosz (Chemik)