Legionovia KZB Legionowo zaliczyła ósmą porażkę w szesnastym ligowym meczu. „Biało-żółto-czerwoni” ulegli na wyjeździe walczącemu o awans do I ligi Rakowowi Częstochowa 0:3. Legionowskim piłkarzom pozostały do rozegrania w 2015 roku trzy, bardzo istotne mecze.

Wydawało się, że domowa wygrana nad Stalą Stalowa Wola 2:0 jest zwiastunem dobrej formy piłkarskiej Legionovii KZB Legionowo przed kolejnymi spotkaniami. Aby udowodnić tę tezę, drużyna Ryszarda Wieczorka pojechała w minioną sobotę na trudny teren do Częstochowy. Legionowski szkoleniowiec dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Po pauzie za żółte kartki wrócił między innymi Rafał Jankowski, ale z tego samego powodu wypadł tym razem Kamil Tlaga.

Sobotnie zawody powinny się rozpocząć od bramki dla Legionovii, lecz po błędzie Mateusza Kosa Mariusz Zawodziński nie zdołał trafić głową do pustej bramki. Natomiast w 22 minucie na prowadzenie wyszli miejscowi. Mikołaj Smyłek obronił pierwszy strzał Wojciecha Okińczyka, ale nie poradził sobie z dobitką Damiana Warchoła. Mimo optycznej przewagi, Legionovia nie zdołała sforsować częstochowskiej obrony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Po przerwie goście dalej chcieli odważnie atakować rywali, za co szybko zostali ukarani. W 48 minucie Dawid Kamiński wpadł w pole karne i uderzeniem w długi róg podwyższył prowadzenie Rakowa. Dziewięć minut później okazję na kontaktowego gola zmarnował Jankowski, przegrywając pojedynek jeden na jeden z Kosem. W 90 minucie wynik spotkania ustalił Dariusz Pawlusiński, który trafił z rzutu karnego podyktowanego wcześniej za faul Smyłka na Piotrze Malinowskim.

Po porażce w Częstochowie Legionovia spadła na 14. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową legionowianie mają tylko dwa punkty przewagi. Do strefy premiowanej awansem powrócił natomiast Raków. Swoje spotkanie przegrał również inny przedstawiciel z Mazowsza – Radomiak Radom. Na czele tabeli niezmiennie pozostają Stal Mielec i Wisła Puławy. Przed legionowskimi piłkarzami być może najważniejsze tygodnie w całym sezonie. W ostatnich trzech meczach w 2015 roku (dwie kolejki grane awansem z wiosny) zagrają oni z trzema zespołami ze strefy spadkowej, a wszystkie spotkania odbędą się w Legionowie. Najbliższe z nich Legionova rozegra w niedzielę 15 listopada z outsiderem Błękitnymi Stargard Szczeciński. Być może od punktów zdobytych w tych konfrontacjach będzie w ostatecznym rozrachunku zależeć utrzymanie zespołu w II lidze.

Raków – Legionovia 3:0 (1:0)
bramki: Warchoł 21, Kamiński 48, Pawlusiński 90 (k)
żółta kartka: Góra
sędzia: Mirosław Górecki z Katowic
Raków: Kos – Waszkiewicz, Klepczyński, Cyfert, Góra – Kamiński (76 Piątek), Figiel (82 Pawlusiński), Kmieć, Warchoł, Malinowski – Okińczyc (61 Hoferica).
Legionovia: Smyłek – M.Grzelak, Dankowski, Grudniewski, Kozłowski (80 Śledziewski) – Kwiatkowski, Milewski, Ł.Kopka, Zawodziński (63 Odunka), Monterde (80 Szczepański) – Jankowski (61 Kitliński).

Piłka nożna. II liga.
16. kolejka (06-07.11). Raków Częstochowa – Legionovia KZB Legionowo 3:0, ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 0:1, Olimpia Zambrów – Stal Mielec 0:1, GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg 2:1, Polonia Bytom – Radomiak Radom 2:1, Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra 1:0, Znicz Pruszków – Okocimski KS Brzesko 1:0, Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg 3:0, Błękitni Stargard Szcz. – Gryf Wejherowo 0:1.
18. Błękitni Stargard Szcz. 11 2 5 9 14-22
17. kolejka (14-15.11). Legionovia KZB Legionowo – Błękitni Stargard Szcz. (15.11 – 13:00), Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik, Kotwica Kołobrzeg – Raków Częstochowa, Okocimski KS Brzesko – Stal Stalowa Wola, Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków, Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice, Siarka Tarnobrzeg – Polonia Bytom, Stal Mielec – GKS Tychy, Wisła Puławy – Olimpia Zambrów.