Wakacje to zawsze pracowity okres dla spółki KZB „Legionowo”. Podczas, gdy nauczyciele i uczniowie mają wolne, ich miejsce w szkołach zajmują ekipy remontowo – budowlane. Jedną z największych realizowanych w tym roku przez KZB inwestycji oświatowych jest termomodernizacja dwóch miejskich przedszkoli na osiedlu Piaski.

Chodzi tu przedszkola nr 3 i 11. Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu warszawskie Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Artur Piechotka.

Docieplenie obu przedszkoli na osiedlu Piaski jest realizowane w ramach programu „Podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności energetycznej na terenie miasta Legionowo”. Na realizację ten inwestycji KZB „Legionowo” Sp. z o. o. pozyskało środki zewnętrzne z programu JESSICA. Dofinansowanie na obie inwestycje wyniosło 645 tysięcy złotych.

W zakres termomodernizacji wchodzi wykonanie dociepleń ścian zewnętrznych styropianem o grubości 15 centymetrów, wykonanie nowej ozdobnej elewacji – której wzory zostały wybrane przez mieszkańców,  w plebiscycie ogłoszonym przez KZB, za pośrednictwem „Miejscowej” – docieplenie stropodachu oraz wymiana stolarki okiennej. Wykonano też liczne roboty towarzyszące, takie jak nowa opaska chodnikowa z kostki, czy nowa instalacja odgromowa. W Przedszkolu Miejskim nr 3 wyremontowano też dach.

Prace w PM 11 już się zakończyły. W „trójce” mogą natomiast potrwać do 30 września.

W galerii zdjęć można porównać jak obie placówki wyglądały przed termomodernizacją i tuż przed jej zakończeniem.