Tego nikt się nie spodziewał! W czwartek (28 maja) do urzędu miasta wpłynęła rezygnacja Krzysztofa Wołejki ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie. Z informacji uzyskanych w ratuszu wynika, że bezpośrednią przyczyną podjęcia tej decyzji były względy zdrowotne. Swoją funkcję długoletni szef placówki przy ul. Zakopiańskiej 4 będzie pełnił tylko do końca sierpnia.

Dla szkolnej społeczności i oświatowych zwierzchników Krzysztofa Wołejki jego decyzja o rezygnacji stanowiła olbrzymie zaskoczenie, do tego z gatunku tych niemiłych. Szanując jej powody, ci ostatni żałują jednocześnie, że tracą tak doświadczonego pedagoga. Najstarszą legionowską szkołę podstawową, a od kilku lat zespół szkół prowadził on od 1991 roku. – Bardzo ceniłem sobie współpracę z dyrektorem Wołejko i oczywiście ubolewam nad tym, że zdecydował się na taki krok w trakcie kadencji – mówi Piotr Zadrożny.

Jak zapowiada zastępca prezydenta Legionowa, w możliwie najkrótszym czasie zostanie ogłoszony konkurs na kolejnego dyrektora „jedynki”. I tych, którzy czują się na siłach, zachęca do wzięcia w nim udziału.