Drugą porażkę w ostatnich trzech dniach zanotowali piłkarze Legionovii KZB Legionowo. Po środowej przegranej u siebie z Energetykiem ROW-em Rybnik 2:3, podopieczni Roberta Pevnika ulegli w sobotę na wyjeździe Stali Stalowa Wola 1:2.

Po pierwszej bezbramkowej połowie kibice gromadzeni w Stalowej Woli doczekali się bramekpo przerwie. Wynik otworzył w 53 minucie lider klasyfikacji strzelców II ligi Łukasz Sekulaski. 24-letni napastnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z legionowskim bramkarzem Pawłem Waśkówem, zdobywając swojego dwudziestego siódmego gola w tym sezonie. Miejscowi na prowadzeniu byli przez zaledwie cztery minuty. Piłka trafiła w polu karnym do niepilnowanego Pawła Wolskiego, który zdobył swoją czwartą bramkę w trzecim kolejnym meczu. W 62 minucie podkarpacki zespół znowu objął prowadzenie. Tym razem gola dla podopiecznych trenera Jaromira Wieprzęcia strzelił Kamil Jakubowski, który minął kilku rywali zanim strzałem zza pola karnego skierował piłkę do siatki.

Mimo drugiej kolejnej porażki „Biało-żółto-czerwoni” są pewni utrzymania na kolejny sezon w II lidze. Stało się tak dzięki stracie punktów przez Kotwicę Kołobrzeg. W ostatnich dwóch spotkaniach przeciwko Górnikowi Wałbrzych i Wiśle Puławy legionowianie będą gralibez presji spadku jedynie o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu.

Stal Stalowa Wola – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (0:0)
bramki: Sekulski 53, Jakubowski 62 – Wolski 57
żółte kartki: Mikołajaczak – Ziąbski, Czapa, Kastratovic
sędzia: Konrad Kiełczewski z Białegostoku
Stal: Wietecha – Kantor, Czarny, Bogacz, Kowalski – Jakubowski, Giel (46 Łanucha), Stelmach, Płonka, Mikołajczak – Sekulski.