Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie tym razem stawia na kulturę fizyczną. Od stycznia w Klubie 411 przy ul. Wilanowskiej 1 w bloku 411 A, są prowadzone zajęcia Kettlebell, czyli treningu z odważnikami.

– To taka alternatywa trochę dla siłowni, trochę dla kulturystyki. Nie jest to do końca ani kulturystyka, ani ćwiczenia sprawnościowe na urządzeniach dostępnych w siłowni – mówi Jolanta Żebrowska ze Stowarzyszenia Myślących Pozytywnie. Przy tego zajęciach wykorzystuje się tylko metalowe odważniki o różnym ciężarze. Od 8 do nawet 40 kilogramów.W trakcie godzinnego treningu, są ćwiczone różne metody ich podnoszenia. Każda z nich rozwija inną grupę mięśni. – Jest to przede wszystkim trening siłowy, chociaż oczywiście też budujemy wytrzymałość tlenową. Pracujemy na kilku technikach z pomocą, których budujemy wytrzymałość i silę mięśni stabilizujących głębokich, które korygują postawę – mówi Łukasz Kubisz, instruktor Kattlebell. Trening ten świetnie się też nadaje do spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia mogą więc pomóc w zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. – Tak naprawdę każdy, w każdym wieku się może tym zajmować. Jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniego ciężaru i intensywności treningu. Te ćwiczenia tak naprawdę budują fundamentalną sprawność. Siła, jest sama w sobie, fundamentem sprawności motorycznej – dodaje Łukasz Kubisz. 

Na prowadzenie zajęć, stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miasta Legionowo. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 19.30 do 21.00. Sekcja dopiero się tworzy, tak więc można jeszcze do niej dołączyć. Zapisy są prowadzone w klubie 411 lub pod numerami telefonów: 22 784 55 91 i 690 886 665.