W czwartek, tuż po południu wyruszyła spod ratusza delegacja z podpisami mieszkańców popierających dokończenie przebudowy III odcinka drogi krajowej nr 61. Drogę do celu: Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, samorządowcy oraz urzędnicy pokonali szybko i bez trudu. Oby tak samo poszło z pokonaniem oporu inwestycyjnych decydentów.

W skład delegacji weszli m.in. zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, starosta Jan Grabiec oraz miejski radny Przemysław Cichocki. Ta tyleż liczna, co znamienita  reprezentacja miała również swój wymiar praktyczny. W zwołanym niemal na ostatnią chwilę „pospolitym ruszeniu” dotyczącym konsultacji społecznych w sprawie kształtu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 wzięło bowiem udział aż 5515 mieszkańców miasta i powiatu. Przynajmniej tylu podpisało się na dostarczonych w czwartek do MIiR formularzach. Lokalni notable dźwigania mieli zatem całkiem sporo. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy i kiedy ten ciężar społecznych oczekiwań zaważy na ostatecznych decyzjach resortu?

Powiatowemu głosowi w konsultacjach towarzyszyło pismo przewodnie. Oto jego treść: „W związku z brakiem zapisu dotyczącego ujęcia w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 pozycji: Budowa wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odcinek III – od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską, wnioskuję o uwzględnienie tej inwestycji. Jest ona kluczowa nie tylko dla mieszkańców Legionowa, powiatu legionowskiego, lecz także dla mieszkańców Mazowsza, podróżujących drogą krajową nr 61 w kierunku Jeziora Zegrzyńskiego i Mazur”.

3 KOMENTARZE

  1. Petycję podpisałem, ale żałuję. Zbyt późno dowiedziałem się, że to nie jest inicjatywa mieszkańców, tylko tych samych osób, które lansowały się podczas wizyty tego faceta z ministerstwa, który przed wyborami do EU obiecywał na 100%, że modernizacja ruszy w rok. Już wtedy było to podejrzane, ale nie przeszkadzało im to klepaćsię po plecach – a dziś tacy zatroskani i zdziwieni?

  2. Odcinek 4 też jest konieczny do samego Zegrza, a co najmniej do skrętu na Nasielsk w Michałowie (ul. Nowodworska).

  3. Wielkie podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili formularze oraz organizatorom akcji 🙂
    TAK dla przebudowy DK61 w Legionowie!

Comments are closed.