Kolejny wyjazd do beniaminka i kolejna porażka. Tym razem legionowianki zdołały wygrać jednego seta. Siatkarki SK banku Legionovii Graja bardzo nierówno i gubią punkty w rywalizacji z drużynami, na których powinny powiększać swój dorobek. W siódmej kolejce (14.11, godz. 1800) SK bank Legionovia zagra w Arenie Legionowo z Pałacem Bydgoszcz.

W czwartej kolejce SK bank Legionovia przegrała w Rzeszowie z beniaminkiem Orlen Ligi 0:3 i było to jedyne jak do tej pory zwycięstwo Developresu w obecnym sezonie. Porażkę tę potraktowano jako wpadkę, która nie powinna się już zdarzyć.

Niestety, sytuacja powtórzyła się w dzisiejszym spotkaniu z drugim z beniaminków. KSZO Ostrowic Świętokrzyski w pięciu dotychczasowych meczach zdobył tylko jeden punkt i zaledwie trzy sety rozstrzygnął na swoją korzyść. Wydawało się, że Legionovia nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Obraz gry był ogromnym zaskoczeniem, bo od początku zdecydowanie lepiej na boisku radziły sobie siatkarki KSZO. Prowadzenie rywalek 5:0 nie wyprowadziło jednak z równowagi zespołu z Legionowa. Chwilę później było już tylko 5:6, a nawet 13:12, jednak końcówka należała do gospodyń poniedziałkowego spotkania. KSZO wygrał pierwszą partię 25:20.

Jeszcze gorzej legionowianki zagrały w drugim secie. Od początku traciły punkty seriami i widać było, że gra nie klei się podopiecznym trenera Macieja Kosmola. Wynik 25:14 dla KSZO mówi sam za siebie.

Trochę nadzieli przyniósł Legionovii trzeci set. Wydawało się, że odzyskały kontrolę nad przebiegiem meczu, bo nie tylko wynik 25:20 mógł cieszyć, ale także gra. W czwartym secie ponownie zdecydowanie lepiej prezentowały się siatkarki z Ostrowca, które wygrały 25:19 i cały mecz 3:1.

Obydwa zespoły, które awansowały do Orlen Ligi mają po jednym zwycięstwie i obydwa zdobyły komplet punktów właśnie z Legionovią, co nie wystawia ekipie Macieja Kosmola dobrego świadectwa. Oczywiście pewnym wytłumaczeniem mogą być kontuzje, jednak patrząc na składy zespołów, to legionowianki nie powinny mieć większych problemów z pokonaniem tych drużyn, nawet w okrojonym ustawieniu.

W siódmej kolejce do Legionowa przyjedzie Pałac Bydgoszcz, który w obecnym sezonie nie zdobył jeszcze punktów. Oby kolejny zespół z ogona tabeli nie przełamał się właśnie w rywalizacji z Legionovią.

Mecz zostanie rozegrany w piątek 14 listopada o godzinie 1800 w Arenie Legionowo.