Bardzo dobrze zaprezentował się drugi zespół Legionovii w rozgrywkach ligi okręgowej. W siódmej kolejce zawodnicy trenera Pawła Zarzecznego pokonali na własnym boisku lidera 5:0. Grom Lipowo był tylko tłem dla dobrze grającej młodzieży z Legionowa. W ósmej kolejce Legionovia II zagra na wyjeździe z Drukarzem Warszawa.
Faworytem niedzielnego meczu pomiędzy Legionovią II Legionowo i Gromem Lipowo w Legionowie byli goście, którzy po sześciu kolejkach byli liderem I grypy warszawskiej Ligi Okręgowej. Tym razem trener Paweł Zarzeczny skorzystał z pięciu zawodników pierwszego zespołu, który dzień wcześniej grał ligowy mecz w dalekim Stargardzie Szczecińskim. Trener Robert Pevnik zadecydował, że Sasa Kovjenic, Sebastian czapa, Paweł Wolski, Sebastian Janusiński i Karol Ziąbski, którzy nie grali przeciwko Błękitnym lub grali krótko, wystąpią dzień później w zespole rezerw. Można powiedzieć, że trafili na boisko prosto z autobusu.
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy.
Już po kilku minutach gry Legionovia prowadziła 1:0. Po mocnym dośrodkowaniu Karola Ziąbskiego obrońca z Lipowa interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Goście próbowali szybko odrobić straty, ale mądrze grająca obrona Legionovii nie popełniała błędów, a szybkie kontry gospodarzy siały spustoszenie w polu karnym Gromu. Dwie takie kontry celnym uderzeniem zakończył Rafał Maciejewski.
Trzybramkowe prowadzenie po pierwszej połowie pozwoliło gospodarzom na spokojna grę po przerwie. Goście nie bardzo wiedzieli jak poradzić sobie z dobrze grającą druga linią i defensywą Legionovii. Zespół Pawła Zarzecznego stwarzał sobie kolejne sytuacje bramkowe. Dwie z nich wykorzystał Łukasz Zaniewski i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legionovii II 5:0.
W ósmej kolejce Legionovia II zagra na wyjeździe z Drukarzem Warszawa, który w sobotę zremisował w Otwocku z Vulcanem Wólka Mlądzka. Mecz w Warszawie zostanie rozegrany w sobotę 20 września o godz. 1600.
Ze zmiennym szczęściem grały w weekend pozostałe drużyny z powiatu legionowskiego występujące w lidze okręgowej. Sokół Serock przegral u siebie 1:2 z Dolcanem II Ząbki. Rezerwy Dolcanu dzięki temu zwycięstwu i porażce Gromu w Legionowie awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Dąb Wieliszew zremisował na wyjeździe 2:2 z ŁKS Łochów. Najsłabiej wypadła Mewa Krubin, która przegrała w Józefowie aż 0:7 i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie.

KS Legionovia II Legionowo – Grom Lipowo 5:0
Bramki: Maciejewski2, Zaniewski 2, samob,
Legionovia:  Złotnik – Koperkiewicz, Koński, Kostrzanowsk (75 Matyjasek), Kovjenic (65 Szczepkowski), Czapa (75 Bułka), Ziąbski, Wolski, Janusiński (55 Łotowski), Zaniewski.