Trzynaścioro zawodników UKS Delfin Legionowo wzięło udział w VI rundzie Płockiej Ligii Pływania. Bardzo dobrą formę zaprezentowały w płockich zawodach zwłaszcza Inga Kamińska, Marta Chudorlińska, Natalia Makowska oraz Adrianna Gardias. Na podium stawali także inni zawodnicy z Legionowa, którzy w sumie zdobyli trzynaście medali.

Zawodnicy Delfina Legionowo wielokrotnie już startowali w zawodach pływackich w Płocku. Pływalnia tamtejsza zawsze była szczęśliwa dla podopiecznych trenerów i nie inaczej było także w ubiegłą sobotę. Klub z Legionowa zajął trzecie miejsce w punktacji medalowej. Na dorobek trzynastu medali (5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe) pracowało ośmioro zawodników oraz sztafeta.

Znakomicie wystartowała Inga Kamińska, która wygrała wyścig na 50 m stylem klasycznym (41,08) oraz na takim samym dystansie stylem dowolnym (31,75).

Z dwoma medalami z Płocka wróciła Natalia Makowska. Wygrała wyścig na 100 m stylem dowolnym, uzyskując czas 1.08.30. Niewiele zabrakło jej do zwycięstwa na takim samym dystansie, ale stylem motylkowym. Na ostatnich metrach musiała jednak uznać wyższość rywalki, ale czas 1:20.08 jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem.

Niewiele gorzej wypadła Marta Chudorlińska. Uzyskała najlepszy czas na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:26.52), w wyścigu na 100 m stylem zmiennym uzyskała czas (1:19.12) i dopłynęła do mety jako trzecia.

Złoty i brązowy medal zdobyła także Adrianna Gardias, która okazała się bezkonkurencyjna na 100 m stylem klasycznym (1:32.49). Na takim samym dystansie, ale w stylu motylkowym uzyskała trzeci czas (1:35.01).

Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Barbara Serafin (100 m stylem grzbietowym – 1:19.98), Jasmina Khan (50 m stylem klasycznym – 43.84) i Emilia Piaseczna (100m stylem klasycznym – 1:34.77). Mikołaj Lewandowski zajął trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:30.34). Jasmina zajęła także piąte miejsce na 50 m style, grzbietowym, ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tym dystansie z czasem 36.96 sek.

Także pozostali zawodnicy Delfina bili swoje rekordy życiowe. Ryszard Sosnowiec był czwarty na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:31.87, Adrian Kaczmarczyk zajął także czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:07.62 oraz siódme miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 59.10. Siódma na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:19.62 była Emilia Piaseczna.

Nieźle spisały się także sztafety z Legionowa. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce na dystansie 4×50 m stylem dowolnym z czasem 2:09.77, natomiast sztafeta chłopców zajęła piąte miejsce na tym samym dystansie z czasem 2:14.25.