W ostatnim meczu sezonu 2013/2014 Legionovia pokonała 2:1 na własnym boisku Motor Lublin. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Sebastian Janusiński i Kamil Tlaga. Marcina Marcinkowskiego pokonał Patryk Koziara. Był to pożegnalny mecz Marka Papszuna w roli trenera, ponieważ klub nie przedłużył z nim umowy na kolejny sezon.

Zanim rozpoczął się mecz ostatniej kolejki rozgrywek II ligi pomiędzy Legionovią i Motorem Lublin, Zarząd KS Legionovia pożegnał sztab szkoleniowy. Marek Papszun wraz ze swoimi współpracownikami osiągnął największy sukces w historii klubu, jednak zarząd nie wykazał chęci aby przedłużyć współpracę z trenerem.

Wysoka temperatura nie sprzyjała wysokiemu tempu gry, poza tym, stawka meczu nie była wysoka. Legionovia przed tygodniem zapewniła sobie utrzymanie w II lidze, natomiast Motor Lublin stracił szanse na utrzymanie kilka tygodni wcześniej.

W upalnej pogodzie, w jakiej rozgrywany był mecz, początkowo lepiej radzili sobie gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak nie potrafili zamienić ich na bramki. Motor nie ograniczał się tylko do defensywy, ale dopiero w 28 minucie poważniej zagroził bramce gospodarzy. Akcję celnym uderzeniem zakończył Patryk Koziara i goście objęli prowadzenie. Legionovia odpowiedziała w 36 minucie. Po podaniu Antonio Calderona mocnym uderzeniem z 18 metrów, Przemysława Frąckowiaka pokonał Sebastian Janusiński.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą część meczu, ale podobnie jak w pierwszej części, także i teraz długo nie mogli pokonać bramkarza gości.

Dopiero w 84 minucie udało się Legionovii po raz drugi umieścić piłkę w bramce Motoru. Strzelcem gola był Kamil Tlaga, a druga asystę w niedzielnym meczu zaliczył Antonio Calderon. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale wynik już się nie zmienił i Legionovia w ostatnim meczu sezonu 2013/2014 pokonała na własnym boisku Motor Lublin 2:1.

Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu pozwoliło awansować Legionovii na czwarte miejsce w tabeli. Beniaminek spisał się więc znakomicie w swoim pierwszym sezonie gry na szczeblu II ligi. Drużyna trenera Marka Papszuna wiosną okazała się najlepsza spośród wszystkich zespołów grupy wschodniej. Gdyby nie pechowo straconych kilka punktów w rundzie jesiennej, to legionowianie mogliby włączyć się do walki o awans.

Przerwa w rozgrywkach drugiej ligi będzie trwała do 2 sierpnia. Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi Legionovię w nowym sezonie, ani też jakie zmiany nastąpią w kadrze pierwszej drużyny.

Legionovia – Motor Lublin 2:1 (1:1)

Bramki: Janusiński 36, Tlaga 84 – Koziara 28.

Legionovia: Marcinkowski – Goliński, Lendzion, Dankowski, Pielak (46 Kołodziejski) – Janusiński (46 Ryndak), Tomczyk, Romańczuk, Tlaga, Calderon – Maciejewski (67 Wolski).
Motor: Frąckowiak (46 Zagórski) – Jaroń, Lewiński, Ptaszyński, Falisiewicz (51 Zontek) – Kądzior, Król, Mihalevskij, Koziara, Gąsiorowski (46 Zieliński) – Tataj.