Siatkarki Legionovii pokonały we własnej hali Pałac Bydgoszcz 3:0 i awansowały na ósme miejsce w tabeli. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo najsłabszy zespół Orlen Ligi starał się mocno sprawić niespodziankę. Zwłaszcza w drugim secie Pałac sprawił dużo kłopotów gospodyniom. Do zakończenia sezonu zasadniczego zostały dwie kolejki.

Po wpadce w meczu z Naftą Piła, sytuacja Siódemki SK bank Legionovii bardzo się skomplikowała. Niemal pewne miejsce w play-off zaczęło się oddalać. Żeby wciąż liczyć się w walce o ósme miejsce, legionowianki nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów z rywalizacji z najsłabszym zespołem Orlen Ligi we własnej hali.

Siódemka grała bardzo nierówno. Widać było, że na zawodniczkach ciąży duża odpowiedzialność za wynik, bo obok bardzo ładnych i efektownych akcji, zdarzały im się serie prostych błędów. Znakomicie dla podopiecznych Macieja Kosmola rozpoczął się pierwszy set. Legionowianki prowadziły kilkoma punktami i kiedy wydawało się, że w końcówce spotkania mają grę pod kontrolą, rywalki zaczęły odrabiać straty. Nikt chyba nie przypuszczał, że po drugiej przerwie technicznej, gdy zespół Legionovii prowadził 16:11, końcówka tej partii może być nerwowa. Przestał funkcjonować atak i Pałac doprowadził do wyrównania. W końcówce jednak lepsze były legionowianki, które wygrały 25:23.

Drugi set bardzo długo był wyrównany, ale najciekawsze rzeczy działy się w jego końcówce. Po asie serwisowym Julii Twardowskiej Pałac prowadził 24:20 i kibice już chyba pogodzili się z tym, że obejrzą przynajmniej cztery sety. Pierwszego setbola skutecznym atakiem obroniła Karolina Szymańska. Chwilę później Katarzyna Połeć zaatakowała w aut trener Rafał Gąsior poprosił o przerwę. Nie pomogła ona odzyskać kontroli nad grą drużynie gości. Skuteczna do tej pory Tamara Kaliszuk najpierw została zatrzymana przez Olgę Raonić, a chwile później zaatakowała w aut. Po ataku Agaty Pury w siatkę, Siódemka miała pierwszego setbola. Ta sama zawodniczka jednak następnym razem zaatakowała skutecznie. Błąd Raonić w rozegraniu sprawił, że role się odwróciły i teraz legionowianki musiały bronić seta. Udało się to Szymańskiej, która zablokowała Kaliszuk. Środkowa Siódemki następnie popisała się punktową zagrywką. Zagrywka w siatkę pozwoliła rywalkom odzyskać nadzieję na wygranie tej partii, ale skuteczny atak Tamary Rakić i blok Lauren Barfield zakończyły seta. Legionovia wygrała 29:27 i do zwycięstwa brakowało jej już tylko jednej partii.

Niemal cały trzeci set był pod kontrolą zespołu z Legionowa. Na pierwszej przerwie technicznej Siódemka miała trzy punkty przewagi, ale już na drugiej powiększyła ją do siedmiu punktów. Przy prowadzeniu 20:13, ponownie coś się zacięło w grze drużyny Macieja Kosmola. Pałac zdołał odrobić część strat. Przy wyniku 24:19 Pałac zdobył dwa punkty, ale nie była to tak skuteczna pogoń jak w poprzedniej partii w wykonaniu Legionovii. Mocny atak Bereniki Tomsi dał Siódemce zwycięstwo 25:21 i w meczu 3:0.

Może nie był to najlepszy występ podopiecznych trenera Macieja Kosmola, ale w tym spotkaniu liczyły się wyłącznie trzy punkty i cel został osiągnięty. Siódemka SK bank ponownie awansowała na ósme miejsce w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Naftą Piła.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki i legionowianki będą musiały tę przewagę obronić. W kolejnych meczach będzie niezwykle trudno zdobyć choćby jeden punkt, bo zespół Macieja Kosmola czeka rywalizacja z dwoma najlepszymi drużynami Orlen Ligi. W najbliższą sobotę (1 lutego) o godzinie 1800 Siódemka zmierzy się w Arenie Legionowo z liderkami Orlen Ligi, Chemikiem Police. Tydzień później, 8 lutego zagrają na wyjeździe z Atomem Treflem Sopot.

Nafta ma łatwiejsze przeciwniczki. W sobotę (1 lutego) podejmie w Pile Muszyniankę, a w ostatniej kolejce czeka ją wyjazd do Bielska-Białej.

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 29:27, 25:21)

Siódemka SK bank Legionovia: Raonić, Rakić, Barfield, Jóźwicka, Sołodkiewicz, Tomsia, Rybaczewska (libero) oraz Szymańska, Wójcik, Saad, Bąk, Łukaszewska
Pałac Bydgoszcz: Połeć, Twardowska, Naczk, Pura, Sawoczkina, Kaliszuk, Wysocka (libero) oraz Biedziak, Dybek, Głaz, Korabiec.

Siatkówka. Orlen Liga.

16 kolejka (25-27 lutego). Siódemka SK bank Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 29:27, 25:21), Chemik Police – BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:17, 22:25, 25:12), MKS Dąbrowa Górnicza – Nafta Piła 3:0 (25:16, 25:16, 25:21), Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:23, 25:19), MKS Muszyna – Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:23, 14:25, 19:25).