Siódemka Legionovia wciąż bez punktu w meczach wyjazdowych. W meczu z Pałacem Bydgoszcz legionowianki zagrały bardzo ambitnie i w każdym secie prowadziły, ale końcówki należały do drużyny z Bydgoszczy. Pałac wygrał 3:0 i oddalił się od drużyny z Legionowa w tabeli  na trzy punkty. Sytuacja beniaminka staje się coraz bardziej trudna. W sobotę 12 stycznia o godz. 1800 Siódemka zagra w Arenie z Tauronem Dąbrowa Górnicza.

Nie udała się wyprawa Siódemki Legionovii do Bydgoszczy. W pierwszej rundzie legionowianki bardzo łatwo pokonały Pałac w Arenie 3:0, ale w rewanżu nie udało im się urwać nawet jednego seta, chociaż przez całe spotkanie  mecz był bardzo wyrównany. W końcówkach setów jednak minimalnie lepsza była drużyna Pałacu Bydgoszcz, która wygrała 3:0, w setach do 23, 24 i 22.

Nie udało się więc Legionovii przerwać złej passy wyjazdowych meczów bez zdobyczy punktowych. O ile we własnej hali legionowianki potrafiły wywalczyć dziewięć punktów, to w meczach wyjazdowych tracą wiele na swojej wartości. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko pięć kolejek i trudno będzie odrobić straty do drużyn znajdujących się wyżej w tabeli.

Porażka w Bydgoszczy spowodowała, że klub z Legionowa wciąż pozostaje na dziewiątym miejscu i zaczął tracić dystans do wyprzedzających ją drużyn z Wrocławia, Bydgoszczy i Łodzi. Awans na ósme miejsce, które daje utrzymanie w Orlen Lidze, wciąż jest w zasięgu ekipy trenera Wojciecha Lalka, ale zespół musi zacząć zdobywać punkty także na wyjazdach, a czasu na to nie ma za dużo.

Bardzo wyrównana jest walka o mistrzostwo. Cztery czołowe drużyny dzieli różnica zaledwie czterech punktów.

W czternastej kolejce Siódemka spotka się z jednym z kandydatów do mistrzostwa Polski. W sobotę 12 stycznia o godzinie 1800, w Arenie Legionowo, zespół trenera Wojciecha Lalka zmierzy się z Tauronem Dąbrowa Górnicza.

Pałac Bydgoszcz – Siódemka Legionovia 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

Pałac: Schulz (10), Grejman (10), Adams (17), Mazurek (3), Mucha (4), Czyżnielewska (10), Kuehn-Jarek (libero) oraz Martinez (6), Krzywicka.

Legionovia: Sołodkowicz (6), Bąk (4), Maciejczyk (7), Skorupa (6), Łukaszewska (17), Michajlenko (9), Saad (libero) oraz Marinowa, Jóźwicka, Siwka.

MVP: Anna Grejman (Pałac)

Siatkówka. Orlen Liga

13 kolejka (5-7 stycznia). Pałac Bydgoszcz – Siódemka Legionovia 3:0 (25:23, 26:24, 25:22), Impel Wrocław – AZS Białystok 3:0 (25:16, 25:13, 25:18), PTPS Piła – Budowlani Łódź 3:2 (17:25, 25:18, 11:25, 25:21, 15:11), MKS Dąbrowa Górnicza – Muszynianka Muszyna 1:3 (23:25, 14:25, 25:22, 21:25), BKS Bielsko-Biała – Trefl Sopot  – 7.01.