W ostatnim meczu szóstej kolejki rozgrywek Orlen Ligi Siódemka Legionovia pokonała 3:1 Budowlanych Łódź. Drużyna z Legionowa tylko w drugim secie zagrała słabiej. W pozostałych trzech e lepsza od swoich przeciwniczek. W siódmej kolejce, zajmująca siódme miejsce Siódemka, zagra na wyjeździ z Aluprofem Bielsko-Bała.

Poniedziałkowy mecz Siódemki z Budowlanymi Łódź kończył szóstą kolejkę Orlen Ligi. Było to niezwykle ważne spotkanie dla obydwu zespołów. Zdobycie trzech punktów pozwoliłoby legionowianom zrównać się ze swoimi rywalkami i złapać kontakt z drużynami środka tabeli. Budowlanym natomiast komplet punktów pozwoliłby oderwać się od dołu tabeli. Stawka poniedziałkowego meczu była więc bardzo wysoka i widać to było w początkowej fazie zawodów.

Zawodniczki obydwu zespołów miały problemy z trafiłem w boisko z pola zagrywki. Pierwsze opanowały nerwy legionowianki. Siódemka objęła kilkupunktowe prowadzenie, ale seria nieudanych zagrań spowodowała, że drużyna z Łodzi odrobiła straty i końcówka seta była niezwykle emocjonująca. W ostatnich akcjach błysnęła Marta Łukaszewska, która umiejętnie obijała blok zespołu gości i dzięki jej zagraniom Siódemka wygrała 25:23.

O drugim secie legionowianki chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Nic im nie wychodziło, natomiast Budowlane się rozkręciły i systematycznie powiększały swoja przewagę. W końcówce seta, trener Wojciech Lalek zmienił aż pięć zawodniczek, dając do zrozumienia, że pogodził się ze stratą drugiej partii. Łodzianki wygrały tego seta bardzo wysoko, 25:13.

W dwóch kolejnych setach Siódemka zaprezentowała się znacznie lepiej. Bardzo dobrą zmianę dala Krystyna Michajlenko, która została wybrana najlepszą zawodniczka meczu. Kolejny raz świetnie zaprezentowała się Małgorzata Skorupa. Legionowianki wygrały trzecią partię do 16, czwartą do 18 i cały mecz 3:1, zdobywając bardzo ważne punkty.

O kolejne punkty będzie niezwykle trudno w następnej kolejce. Legionovię czeka mecz wyjazdowy z Aluprofem Bielsko-Biala, który aktualnie jest liderem Orlen Ligi, a w ostatniej kolejce pokonał 3:1 Tauron w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej Auprof bez straty seta pokonał we własnej hali Muszyniankę. Być może jednak, zajmująca siódme miejsce w tabeli Siódemka, sprawi miłą niespodziankę swoim kibicom w siódmej kolejce.

Mecz w Bielsku zostanie rozegrany w niedzielę 18 listopada o godz. 1330.

Siódemka Legionovia – Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 13:25, 25:16, 25:18)

Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Jóżwicka, Gierak, Bąk, Łukaszewska, Siwka (libero) oraz Maciejczyk, Michajlenko, Marinowa, Chojnacka, Bawoł.

Budowlani: Thompson, Ściurka, Pycia, Bryda, dos Santos, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska, Wójcik.

Orlen Liga. Wyniki 6 kolejki i tabela.

6 kolejka (10-12 listopada). Siódemka Legionovia – Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 13:25, 25:16, 25:18), MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 23:25, 25:14, 21:25), Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:14, 25:14), AZS Białystok – Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:14, 25:27, 17:25, 29:27, 14:16), Trefl Sopot – PTPS Piła 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:21).