W swoich trzecim meczu w Orlen Lidze, drużyna Siódemki Legionovii zmierzyła się na wyjeździe z Muszynianką. Po jednostronnym i krótkim meczu, gospodynie odprawiły Siódemkę nie oddając im żadnego seta. To był najtrudniejszy rywal Legionovii w obecnym sezonie, ale chyba także i najsłabszy występ drużyny trenera Wojciecha Lalka. W najbliższą sobotę do Legionowa przyjedzie Pałac Bydgoszcz, drużyna, z którą legionowianką są w stanie zdobyć pierwsze punkty w Orlen Lidze.

Po porażkach w dwóch pierwszych meczach w Orlen Lidze, mało kto liczył, że Siódemka zdobędzie pierwsze punkty w trzeciej kolejce, legionowianki czekał bowiem wyjazd do Muszyny. Bank BPS Muszynianka Fakro jest jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski, a w drugiej kolejce pokazał swoją siłę w Sopocie, gdzie bardzo łatwo ograł aktualne mistrzynie, Atom Trefl.

Niespodzianki nie było

Czasem jednak w meczach z murowanym faworytem zdarzają sie niespodzianki i na pewno z takim zamiarem ekipa Legionovii udała się do dalekiej Muszyny. Niestety, przebieg meczu zweryfikował te nadzieję. Pierwsze dwa sety były bardzo krótkie i bez historii. fatalnie wyglądało przyjęcie, a co za tym idzie, także i pozostałe elementy gry. Nie imponowała także zagrywka i blok. Z takim zespołem, jak Muszynianka nie można sobie pozwolić na chwilę słabości, bo to szybko się odbija na wyniku. Legionowianki odczuły to wyjątkowo boleśnie, bo w pierwszym secie zdobyły tylko 12 punktów, a w drugim o jeden mniej. To była różnica dwóch klas. Trochę lepiej było w trzeciej partii, ale nie na tyle, żeby myśleć o urwaniu chociaż jednego seta faworytkom. Muszynianka wygrała trzecia partię 25:19 i cały mecz 3:0. Można powiedzieć, że trochę lepszy trzeci set w wykonaniu gości pozwolił im uniknąć małego blamażu i przegrać w czasie poniżej jednej godziny. Kilka punktów więcej i kilka dłuższych akcji spowodowały, że czas gry przedłużył się do 65 minut.

BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Siódemka Legionovia 3:0 (25:12;25:11;25:19)
Grały: Marinova, Łukaszewska, Skorupa, Maciejczyk, Sołodkowicz, Gierak i Siwka (libero) oraz Michajlenko, Bawoł, Jóźwicka, Chojnacka.

Fatalne statystyki

Jeżeli porównamy to ze 107 minutami gry z Atomem i 124 minutami w meczu z PTPS Piła, to porównanie wygląda bardzo źle. I nie chodzi tylko o sam czas, ale obraz gry i pozostałe statystyki. Przez trzy sety Siódemka nie zdobyła żadnego punktu z zagrywki (Muszynianka 11 pkt.), blokiem tylko 3 punkty (2- Jóźwicka, 1 – Michajlenko), wszystkie w trzecim secie (Muszynianka 13 pkt.). Atakiem zdobyły 22 punkty, ale ich rywalki aż 34. No i liczba zdobytych punktów wypada bardzo źle, Legionovia 42, Muszynianka 75. Najlepiej punktująca zawodniczką drużyny z Legionowa była Krystyna Michajlenko, która zdobyła 9 punktów, ale to jedyna siatkarka Siódemki, która radziła sobie w ataku.

Można tylko mieć nadzieję, że gorzej już legionowianki zagrać nie mogą i w kolejnych spotkaniach nie tylko statystyki będą wyglądały znacznie lepiej, ale przede wszystkim wyniki. Oczywiście trudno mieć pretensje do beniaminka, że w pierwszych swoich meczach w Orlen Lidze nie wygrywa z mistrzyniami Polski, głównymi faworytkami do mistrzostwa w obecnym sezonie i kandydatami do medali. Trzeba przyznać, że losowanie początku rozgrywek nie wypadło szczęśliwie dla drużyny, która po raz pierwszy znalazła się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Szansa na pierwsze punkty

Po trzech kolejkach w tabeli Orlen Ligi prowadzi Aluprof Bielsko-Biala przed Muszynianką i Dabrową Górniczą i PTPS Piła. Wszystkie te drużyny maja po dziewięć punktów. Siódemka Legionovia zajmuje dziewiąte miejsce i wyprzedza AZS Białystok lepszym bilansem setów.

W czwartej kolejce legionowianki  zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz. To na pewno przeciwnik nieco słabszy niż trójka, z którą Siódemka rywalizowała dotychczas. Faworytkami będą siatkarki z Bydgoszczy, ale Legionovia na pewno nie stoi na straconej pozycji. Jeżeli zagra na podobnym poziomie, jak w spotkaniach z PTPS i Atomem, ale bardziej zdecydowanie w decydujących momentach setów, to ma szansę nie tylko urwać seta ale zdobyć pierwsze punkty w Orlen Lidze. Zespół trenera Wojciecha Lalka musi zacząć zdobywać punkty, a gdzie ma ich szukać, jak nie we własnej hali z drużynami ze środka i dolnej części tabeli?

Mecz Siódemki Legionovii z Pałacem Bydgoszcz zostanie rozegrany w Arenie Legionowo w sobotę 27 października o godzinie 1800.

Tabela Orlen Ligi i wyniki 3 kolejki

3 kolejka (20-22 października). Muszynianka Muszyna – Siódemka Legionovia 3:0 (25:12, 25:11, 25:19), PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz  3:1 (25:23, 27:25, 16:25, 25:22), MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 3:0 (25:9, 25:22, 25:19), Impel Wrocław – Budowlani Łódź 3:2 (29:27, 25:17, 21:25, 28:30, 15:11), BKS Bielsko-Biała – AZS Białystok 3:0 (25:18, 25:20, 25:16).