fot. KP PSP Legionowo

W związku z podwyższonym stanem wody na Bugu, głównie w jego dolnym biegu, na początku ubiegłego tygodnia strażacy z powiatu legionowskiego skontrolowali linię brzegową w okolicach jego ujścia do Narwi. Na szczęście w tej chwili nie ma żadnego zagrożenia.

Wysoki stan wody był związany z topnieniem utrzymującego się jeszcze na rzece lodu oraz intensywnymi opadami. Do przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Bugu doszło między innymi w Wyszkowie, Popowie i Małkini. W związku z tym w zeszły wtorek legionowscy strażacy przeprowadzili kontrolę linii brzegowej i stanu wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Bugu oraz jego ujścia do Narwi.

Działania były prowadzone w miejscowościach Kania Polska, Kania Nowa i Cupel. W miejscach trudno dostępnych strażaków w obserwacji wyręczał dron będący na wyposażeniu JRG Legionowo. Nigdzie nie stwierdzono zatorów lodowych, które mogłyby spiętrzać wodę. Na tę chwilę nie ma zatem powodów do obaw. Na przyszły tydzień jest jest jednak prognozowany nagły powrót zimy, dlatego wraz z późniejszą odwilżą znów może pojawić się zagrożenie powodziowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj