fot. Powiat Legionowski

Na tę znaną i uznaną, od lat cieszącą się powodzeniem, imprezę nikogo zapraszać specjalnie nie trzeba. Tak więc również pierwszy tegoroczny koncert z cyklu „Pałacowych spotkań z muzyką” ściągnął do Jabłonny mnóstwo gości. Koncert, którego głównym muzycznym wątkiem była miłość.

W programie imprezy, która w niedzielę (7 stycznia) odbyła się w sali balowej jabłonowskiego pałacu, znalazły się najpiękniejsze arie, musicalowe evergreeny, a także piosenki skomponowane i spopularyzowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Koncert nosił tytuł „Miłość to niebo na ziemi”, a w karnawałowy nastrój wprowadzili spragnionych pięknych dźwięków słuchaczy sopranistka Agata Marcewicz-Szymańska oraz akompaniujący jej na fortepianie Robert Skiera. Jeśli chodzi o wybrany przez artystów repertuar, znalazły się w nim między innymi utwory Franza Lehára – „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki „Giuditta”, „Pieśń o Wilii” z operetki „Wesoła wdówka”, „La spagnola” Vincenzo di Chiara, „Przetańczyć całą noc”, pieśń Elizy z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, jak również tak znane przedwojenne przeboje jak „Odrobinę szczęścia w miłości” czy „Ja się boję sama spać”.

Tak okazały zestaw dobrze znanych arii i piosenek sprawił, że w stylowych pałacowych wnętrzach nikomu spać się, co zrozumiałe, nie chciało… Wręcz przeciwnie, licznie zgromadzeni słuchacze każdą z nich przyjmowali bardzo ciepło. Dwójka wykonawców miała więc nie tylko wiele okazji do ukłonów, lecz także do odczuwania artystycznej satysfakcji. A to dla każdego zawodowego instrumentalisty czy wokalisty jest zazwyczaj równie ważne jak otrzymywane za występ honorarium…

Wedle zapowiedzi pomysłodawców i realizatorów jabłonowskiego, współorganizowanego przez Powiat Legionowski cyklu, kolejny pałacowy koncert zaplanowano na niedzielę 18 lutego. O jego muzycznej zawartości sporo mówi już sam tytuł: „Z perkusją przez świat”.