fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Takiej okazji wręcz nie można przepuścić! W czwartek i piątek (16 i 17 marca) Szkoła Podstawowa w Łajskach będzie gościła mobilną, interaktywną wystawę pod nazwą „O matmo!”, którą zaprojektowano i wykonano w Centrum Nauki Kopernik. Z myślą o tym, co od początku przyświeca tej placówce – stworzeniu dzieciom okazji do nauki poprzez zabawę.

fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie oraz młodzi goście placówki w Łajskach, którzy odwiedzą objazdową wystawę, będą mogli za darmo korzystać z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać im pytania, no i sprawdzać się nie tylko w działaniach matematycznych. Żadne dziecko z głodną wiedzy, otwartą na nowe informacje głową z pewnością nie będzie się nudzić. Wręcz przeciwnie, powinno być zachwycone tak ciekawie pokazanym obliczem królowej nauk. – Spotkania z edukatorami oraz oryginalnymi, matematyczno-fizycznymi eksponatami udowadniają, że matematyka potrafi zachwycić, wzbudzić ciekawość, wciągnąć i bawić – zachęcają organizatorzy.

fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Interaktywna wystawa „O matmo!” jest częścią programu Nauka dla Ciebie, czyli wspólnej inicjatywy szefa resortu edukacji i specjalistów z Centrum Nauki Kopernik.