Ważna informacja dla mieszkańców Bukowca. W środę rano (22 lutego) tymczasowe przejście przez tory zostanie zamknięte, a ruch pieszy i rowerowy będzie poprowadzony budowanym tam właśnie tunelem.

Zamknięcie tymczasowego przejścia dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Plantową a Graniczną zaplanowano na godz. 6.00. Równocześnie zostanie uruchomiony ruch pieszo-rowerowy przez teren budowy tunelu. Po stronie południowej torów dojścia oraz dojazdy prowadzić będą od ulic Przemysłowej i Handlowej, natomiast od strony północnej ulicami Polną, Szwajcarską i Plantową.

Przejście tunelem będzie czynne od 7.00 do 18.00, jednak z uwagi na trwające roboty budowlane w tunelu, dojściach i dojazdach może być ono chwilowo zamykane. Chodzi głównie o bezpieczeństwo: tak pieszych i rowerzystów, jak też budowlańców. – Prace przy budowie tunelu wchodzą już w ostatni etap. Wiadomo, że taka inwestycja wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców. Dlatego zwracam się z prośbą o wyrozumiałość oraz uwzględnienie w podróży do pracy czy szkoły czasu na ewentualne zamknięcia ruchu pieszego. Ponadto, dla bezpieczeństwa uczniów, w pierwszym tygodniu po feriach, a jeśli będzie taka potrzeba, to nawet dłużej, straż miejska będzie tam wystawiać patrole – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.