Z roku na rok coraz więcej spraw podatnicy mogą załatwiać bez konieczności odwiedzania urzędu skarbowego. A że wygodne to jest również dla pracowników fiskusa, wkrótce zaproponują oni petentom kolejne udogodnienia.

Usługa e-Urząd Skarbowy została wprowadzona ponad rok temu i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Umożliwia ona podatnikom załatwienie wielu spraw online: bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu i przez całą dobę. – Systematycznie udostępniamy nowe usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów, a jedną z nowości jest funkcjonująca od lipca e-Korespondencja – mówią przedstawiciele skarbówki, zapowiadając wdrożenie do końca bieżącego roku czterech nowych usług dostępnych w e-Urzędzie Skarbowym.

Tym razem będą to: możliwość przeglądania złożonych deklaracji podatkowych w zakresie PIT, VAT, PCC, podatku od spadków i darowizn oraz karty podatkowej; możliwość podglądu sald i rozliczeń we wszystkich podatkach; nowe funkcjonalności dla komorników, a także konto organizacji, czyli konta elektroniczne m.in. dla spółek. – Obecnie pracujemy też nad tym, aby z e-konta w e-Urzędzie Skarbowym można było przelogować się do każdego banku. Pozwoli to na zapłatę podatku od razu po wysłaniu zeznania podatkowego. W 2023 roku planujemy również dodać możliwość płacenia BLIK-em.

Chociaż e-Urząd Skarbowy to rozwiązanie dostępne dla wszystkich – pozwalające na wygodne i bezpieczne załatwianie spraw w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, pracownicy fiskusa nie zapominają o klientach, którzy wolą przyjść do urzędu skarbowego osobiście. Dla nich przygotowali usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”, dostępną na stronie wizyta.podatki.gov.pl. Można ją również umówić telefonicznie w wybranym przez siebie urzędzie.