Po ciężkich 90 minutach na trudnym terenie piłkarzom Legionovii Legionowo udało się uratować punkt w meczu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W tej kolejce zresztą cała czołówka zremisowała swoje spotkania i dzięki temu różnice punktowe między czterema pierwszymi zespołami pozostały bez zmian.

Po dość gładkim zwycięstwie na własnym boisku nad rezerwami Jagiellonii Białystok, w następnej kolejce Legionovię czekał już znacznie trudniejszy mecz. W minioną sobotę podopieczni trenera Michała Pirosa pojechali do Grodziska Mazowieckiego, aby zmierzyć się z tamtejszą Pogonią. Przed tym spotkaniem oba zespoły w ligowej tabeli dzielił tylko jeden punkt i jedno miejsce – Legionovia była trzecia, Pogoń czwarta. Stawką meczu było więc miejsce na podium.

Od początku spotkania to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Grali agresywniej i częściej stwarzali zagrożenie przed polem karnym Legionovii. Goście byli jednak skuteczni w defensywie. A przynajmniej do 30 minuty. Wtedy to strzałem na dalszy słupek stojącego w bramce gości Jana Krzywańskiego pokonał Michał Wrzesiński. Po stracie gola legionowianie nie potrafili niestety w odpowiedni sposób zareagować i to napędzeni nim gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji do podwyższenia wyniku. Na szczęście w pierwszej połowie już im się to nie udało.

Po zmianie stron zmieniła się też i gra Legionovii. Teraz to z kolei podopieczni trenera Pirosa byli groźniejsi i widać było, że za wszelką cenę dążą do wyrównania. Udało się to w 63 minucie, kiedy to kapitan legionowian Patryk Koziara strzałem po ziemi z narożnika pola karnego zdobył gola na 1:1. Po tym, jak Legionovia doprowadziła do remisu, sobotni mecz się wyrównał. Wyrównał w tym znaczeniu, że obie drużyny rzuciły się do ataku, aby strzelić kolejną bramkę, która w tej chwili byłaby zapewne na wagę trzech punktów. Goli w tym spotkaniu oglądający je kibice już jednak nie zobaczyli.

W następnej kolejce Legionovia zmierzy się na własnym boisku z Pelikanem Łowicz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 24 września, początek o godzinie 16.00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legionovia Legionowo 1:1 (1:0)

Bramki: Wrzesiński (30’) – Koziara (63’)

Pogoń: Małecki – Dias, Kołaczek, Franco, Jaroń, Budnicki, Wrzesiński (75′ Apolinarski), Imiołek, Łoś, Gzieło (75′ Keller), Widejko.

Legionovia: Krzywański – Choroś, Zaklika, Koziara, Wojdyga, Kumoch (72′ Rymek), Mroczek (82′ Bawolik), Wiejak, Gibas, Sonnenberg (82′ Papazjan), Kaczorowski.