Wspomniany w tytule, obrany przed laty w ratuszu cel to oczywiście poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu poruszania się po legionowskich ulicach. Ostatnio drogowcy wzięli na swój odpowiedzialny warsztat dwie kolejne: Zakopiańską i Olszankową. A to oznacza, że kierowcy, lecz również piesi muszą w tamtych rejonach liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rozpoczęta niedawno przebudowa ulicy Zakopiańskiej „zahacza” również o teren zlokalizowany w pobliżu najstarszej legionowskiej podstawówki, czyli rozbudowanej niedawno o nowe skrzydło i zmodernizowanej Szkoły Podstawowej nr 1. Realizowana przez miasto, wyceniona na prawie trzy miliony złotych inwestycja obejmuje przede wszystkim budowę jezdni, chodników, zjazdów i stanowisk postojowych na odcinku od drogi krajowej nr 61 do ul. Kwiatowej; budowę jezdni, chodników i zjazdów na odcinku od ul. Kwiatowej do granicy administracyjnej Legionowa, a także wykonanie drogi pieszo-rowerowej na odcinku od DK 61 do ul. Kwiatowej. Projekt zakłada wybudowanie chodnika i ciągu pieszo-rowerowego po obu stronach jezdni. Nawierzchnię chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego zaprojektowano z kostki betonowej. Będzie on oddzielony od jezdni zatokami parkingowym i pasami zieleni. Ponadto na jezdni pojawią się tak zwane elementy uspokojenia ruchu, czyli dwa progi zwalniające.

Chociaż działania realizowane przez wyłonione w przetargu konsorcjum firm GJM AG oraz INVEST AG są prowadzone z uwzględnieniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, uczęszczający do „jedynki” uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy powinni w miarę możliwości unikać zbliżania się do terenu robót. – Dlatego właśnie zwracamy się z prośbą, zarówno do rodziców, jak i uczniów, o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w tym miejscu. Kierowców zaś prosimy, o ile to możliwe, o wybieranie tras omijających tę ulicę – apelują pracownicy legionowskiego ratusza.

Sporo komplikacji sprawi też zapewne legionowianom budowa jezdni, chodnika oraz ścieżki rowerowej na Trzeciej Parceli. Z uwagi na bezpieczeństwo pieszych od poniedziałku (5 września) wyłączono tam z ruchu odcinek remontowanej ulicy Olszankowej – od ulicy Bandurskiego do ulicy Jana Pawła I. Mając na względzie potrzeby okolicznych mieszkańców, pozostawiono im jednak możliwość dojazdu do ich posesji. Pieszym natomiast odpowiedzialni za gminne inwestycje urzędnicy sugerują korzystanie z innych ulic, omijających miejsce prowadzonych robót. Przewidywany termin ich zakończenia to listopad bieżącego roku, choć jeśli tylko aura pozwoli oraz pojawi się taka możliwość, drogowcy spróbują uwinąć się z pracami przed terminem.

Poprzedni artykułW związku ze związkiem
Następny artykułNowa „Miejscowa na Weekend”
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.