Naukowcy twierdzą, że bez picia wody człowiek może przeżyć najwyżej kilka dni. Jak długo może wytrzymać bez picia wódki – tego zapewne nikt dotąd nie badał. Na przykładzie niżej wymienionego 28-latka wyraźnie jednak widać, że pragnienie osuszenia flaszki może prowadzić do desperackich czynów. A w konsekwencji do aresztu.

Przed kilkoma dniami dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie odebrał zgłoszenie o mężczyznach, którzy awanturowali się w okolicy jednego z miejskich sklepów. Powodem zajścia była stwierdzona przez pracowników ochrony kradzież butelki z wódką, a następnie podjęta przez nich próba jej udaremnienia. Agresywny „klient”, aby utrzymać w posiadaniu „zwiniętą” flaszkę, kopał i uderzał rękoma ochroniarzy, którzy ośmielili się zareagować na popełnione przez niego przestępstwo. W tej sytuacji personelowi placówki nie pozostało nic innego, jak wezwanie umundurowanych posiłków.

Niedługo później na miejscu zdarzenia pojawili się zadysponowani tam strażnicy miejscy oraz patrol policji, który szybko i bez ceregieli ujęli agresywnego delikwenta. Tak więc z darmowej wypitki nic nie wyszło… Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i obecnie pozostaje w areszcie. – Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie – informuje podkom. Justyna Stopińska, rzecznik legionowskiej Komendy Powiatowej Policji.