Oprócz swojej standardowej, i tak już bardzo bogatej oferty edukacyjnej, w Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wciąż szukają nowych form zapewniania słuchaczom miłego i przyjemnego spędzania czasu. Szukają, a co najważniejsze – znajdują.

Stałe, od lat cieszące się popularnością zajęcia edukacyjne to nie wszystko. Szefostwo utworzonego w 2006 roku Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wciąż poszukuje, podgląda innych i zastanawia się, jak ofertę senioralnego „uniwerka” w mądry sposób rozszerzyć. – Poza nią zawsze wyglądamy nowych okazji, by miło zaskoczyć naszych słuchaczy, na przykład poprzez rozwijające horyzonty wycieczki krajoznawcze oraz ciekawe wydarzenia kulturalne. I to się udaje, bo każdy kolejny rok akademicki przynosi nowe niespodzianki – zapewnia dyr. LUTW dr Roman Biskupski.

Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że oprócz ujętych w harmonogramie wykładów i warsztatów słuchacze LUTW zawsze mogą liczyć na dodatkowy, kto wie, czy nie ważniejszy od wiedzy bonus, czyli możliwość zawarcia przyjaźni, które pozwalają wspólnie cieszyć się jesienią życia. – Poza organizacją zajęć i niespodzianek, w naszym Uniwersytecie dbamy również o ducha akademickiej konfraterni w starym dobrym stylu. Bez żadnego przesady mogę powiedzieć, że wspieramy się i przyjaźnimy, nie tylko na zajęciach – dodaje szef LUTW. – Jeśli ktoś chciałby zostać naszym słuchaczem i korzystać z oferty edukacyjnej Uniwersytetu, najlepiej niech się z nami skontaktuje. Naprawdę nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego.

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Józefa Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika) 05-120 Legionowo

WWW.SPP-NADZIEJA.PL

tel. 22 774 50 80

uniwersytet.lutw@wp.pl