fot. arch.

Pod koniec maja do legionowskiej komendy policji zaczęły napływać informacje o kradzieżach rowerów pozostawionych pod wiatami rowerowymi znajdującymi się w pobliżu stacji PKP Legionowo. Kilka dni temu policjantom udało się zatrzymać dwie osoby podejrzewany o dokonanie tych kradzieży.

Złodzieje w posiadanie rowerów wchodzili po przecięciu linek zabezpieczających lub też wykorzystywali to, że właściciel jednośladów pozostawiali je bez żadnej ochrony. Legionowscy kryminalni dokładnie sprawdzali miejsca, w których doszło do kradzieży. Zabezpieczyli monitoring i przeprowadzali rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zaistniałych przestępstw oraz o ich ewentualnych sprawcach.

Wnikliwa analiza zgromadzonych materiałów wkrótce przyniosła pożądane efekty. Kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o popełnienie tych przestępstw. Policjanci zabezpieczyli również nożyce służące do przecinania linek zabezpieczających. Obaj złodzieje: 18- i 19-latek, trafili do policyjnego aresztu. Udowodniono im kradzież w sumie czterech jednośladów o łącznej wartości ponad pięciu tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.