Kryminalni z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przewodów elektrycznych z placu budowy legionowskiego szpitala oraz z jednej z hurtowni elektrycznych działających na terenie Jabłonny.

Do pierwszej z kradzieży doszło w nocy z 29 na 30 czerwca. Jeden z policjantów wykonujących czynności na miejscu przestępstwa zwrócił uwagę na mężczyznę przejeżdżającego na rowerze w pobliżu placu budowy szpitala. Postanowił go wylegitymować i sprawdzić, co o tak późnej porze robi on w tym miejscu. W trakcie interwencji będący na miejscu kryminalny z jabłonowskiego komisariatu skojarzył twarz zatrzymanego rowerzysty z zapisem z monitoringu, który został zabezpieczony w hurtowni na terenie Jabłonny, gdzie 27 czerwca również doszło do kradzieży przewodów elektrycznych. Dzięki temu 32-letni mieszkaniec powiatu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku prowadzonego śledztwo policjanci ustalili, że przy popełnieniu obu tych przestępstw mężczyzna nie działał sam. Po kilku dniach intensywnych czynności operacyjnych kryminalni zatrzymali jego wspólnika. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu. Jego wizerunek również został zarejestrowany przez kamery zamontowane na terenie hurtowni. Obaj złodzieje usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży przewodów elektrycznych o łącznej wartości przeszło czterech tysięcy złotych. Za te przestępstwa będą odpowiadać w warunkach recydywy.