Mając świadomość, jak duży wpływ na psychikę młodych ludzi wywarł oświatowy lockdown, legionowski ratusz zadbał o psychologiczne wsparcie dla mieszkańców. Konsultacje są prowadzone online lub telefonicznie, przy pomocy sprawdzonych narzędzi, zapewniających dzwoniącym niezbędny komfort oraz bezpieczeństwo.

Ogłoszony przez miasto otwarty konkurs ofert na realizację zadania pod wszystko mówiącą nazwą „Prowadzenie konsultacji psychologicznych, w szczególności dla dzieci i młodzieży, będących Mieszkańcami Gminy Miejskiej Legionowo, w szczególności z uzależnieniami, fobią społeczną, lękami, depresją, nadmierną agresją, złością, zachowaniami autodestrukcyjnymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach interpersonalnych, problemami z koncentracją i innymi trudnościami natury egzystencjalnej” wygrała Fundacja PSYCHE – Strefa Pozytywnych Myśli. I to ona otrzymała przeznaczoną na ten cel dotację.

Psychologiczna pomoc dla mieszkańców jest realizowana poprzez prowadzenie konsultacji i porad psychologicznych lub psychoterapeutycznych oraz psychoterapii niezbędnej do powstania prawidłowych zmian w zachowaniu dzieci i młodzieży, kształtowania ich właściwej osobowości, jak również redukowania destrukcyjnych objawów zagrażających życiu i zdrowiu. Specjalna aplikacja umożliwia połączenie się ze smartfona, laptopa lub komputera z kamerą, mikrofonem oraz dostępem do internetu, zaś osoby nieposiadające tych urządzeń mają możliwość odbycia konsultacji telefonicznej. – Chcemy, aby uczniowie rozwijali się, a także jak najlepiej czuli się w szkole. Zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Chcemy i robimy wszystko, by powrót do szkoły w czasie pandemii nie wiązał się z traumą. Czasem warto poszukać pomocy czy po prostu porozmawiać dla poprawy samopoczucia, wspólnie poszukać rozwiązania kłopotów. Nasi specjaliści czekają – zachęca Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.