Najpierw nie zapłacili za benzynę, później próbowali uciekać przed policją, a na koniec okazało się jeszcze, że posiadają narkotyki i posługują się cudzą tablicą rejestracyjną. Do zatrzymania przestępców doprowadził dzielnicowy z komisariatu w Jabłonnie.

To właśnie on na jednej z ulic w Jabłonnie zauważył poszukiwany samochód, w którym siedziało dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez pracownika stacji benzynowej, z której wcześniej obaj ukradli paliwo. Długo się nie zastanawiając, dzielnicowy próbował ich zatrzymać. Mężczyźni zlekceważyli jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zastali jednak zatrzymani.

Autem kierował 37-latek, a pasażerem był jego o rok młodszy kolega. Obaj są mieszkańcami powiatu garwolińskiego. Na dodatek w pojeździe policjanci znaleźli jeszcze amfetaminę. Okazało się też, że chcąc uniknąć odpowiedzialności za kradzież paliwa, mężczyźni zmodyfikowali tablice rejestracyjne, nakładając na oryginalną część numery rejestracyjne z innego pojazdu.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy z jabłonowskiego komisariatu przedstawili mężczyznom zarzut oszustwa. Starszy z nich dodatkowo odpowie za posiadacie środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.