Mogłoby się wydawać, że kiedy zewsząd dobiegają narzekania poturbowanych przez pandemiczne ograniczenia ludzi interesu, miejscowa – w tym także legionowska – przedsiębiorczość generalnie jest w odwrocie. Tymczasem, z czego należy się tylko cieszyć, oficjalne dane mówią coś całkiem innego.

Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie ubiegły rok, który prawie w całości stał pod znakiem walki z koronawirusem, nie był dla całej lokalnej przedsiębiorczości stracony. Przynajmniej w liczbach. Okazuje się bowiem, że przez cały 2020 rok zarejestrowano na Mazowszu o prawie 4 proc. więcej firm niż rok wcześniej. Co ciekawe i zarazem warte podkreślenia, wśród powiatów, w których przybyło najwięcej nowych podmiotów gospodarczych, na trzecim miejscu znalazł się powiat legionowski, gdzie zanotowano wzrost rzędu 4,7 proc. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze rodzaje działalności, przodują handel oraz naprawa pojazdów samochodowych, jednak największy wzrost nastąpił w sektorze informacji oraz komunikacji.

Poprzedni artykułNagroda z Wielkiej Litery
Następny artykułMiała matka syna…
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.