fot. KP PSP Legionowo

Starsza kobieta została ranna w wyniku wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Olszewnica Nowa w gminie Wieliszew. Sam budynek nadaje się już tylko do rozbiórki.

Do eksplozji doszło w czwartek (11 lutego) tuż przed godziną 8.00 rano. W jej wyniku runęła cała jedna ściana budynku. W domu mieszkała około 80-letnia kobieta. Na skutek eksplozji gazu odniosła ona ogólne obrażenia ciała. W wydostaniu się ze zburzonego budynku pomogli jej sąsiedzi. Załoga ratownictwa medycznego, która przybyła na miejsce zdarzenia, udzieliła poszkodowanej pierwszej pomocy jeszcze w karetce. Ostatecznie zdecydowano o przetransportowaniu jej do szpitala.

Na miejscu zdarzenia interweniowało aż siedem zastępów straży pożarnej: z JRG Legionowo, OSP Krubin, OSP Kałuszyn i OSP Chotomów, policja, karetka pogotowia, pogotowie energetyczne oraz pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Orzekli oni, że dom nie nadaje się już do zamieszkania i powinien zostać zamknięty, a następnie rozebrany. Poszkodowanej kobiecie swoją pomoc zaoferował już Urząd Gminy Wieliszew.