fot. KP PSP Legionowo

W czwartek (4 lutego) około godziny 21.45 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wola Smolana, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wspólną, doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się tam z autokarem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 52-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa autokarowi marki Setra i doprowadził do zderzenia. W obu pojazdach jechali na szczęście tylko ich kierowcy. Żadnemu z nich nic poważnego się nie stało i zdążyli oni opuścić je jeszcze przed przybyciem służb. Po przebadaniu ich przez zespół ratownictwa medycznego uznał, że nie wymagają oni hospitalizacji.

fot. KP PSP Legionowo

W wyniku zderzenia autokar znalazł się w przydrożnym rowie, zaś auto osobowe zatrzymało się w poprzek drogi, całkowicie blokując ruch na krajówce. Działania służb na miejscu kolizji trwały około godziny. Przez ten czas ruch na DK 62 był utrudniony.

fot. KP PSP Legionowo

Na miejscu kolizji interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, OSP Wola Kiełpińska i Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza oraz pogotowie i policja. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.