Tak samo jak żołnierze AK nie bali się wroga, tak i legionowscy strażnicy ich pamięci nie zamierzają kłaniać się pandemii. Dlatego właśnie w tym trudnym dla wszystkich czasie postanowili jednak zaproponować mieszkańcom kolejną edycję lokalnego konkursu o Polskim Państwie Podziemnym.

Po kilkunastu latach krzewienia w ten sposób wiedzy o przeszłości stała się to już legionowska tradycja. A o tradycję należy dbać. I to przede wszystkim z tego powodu pracownicy Muzeum Historycznego w Legionowie oraz członkowie legionowskiego Stowarzyszenia Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” ponownie zapraszają uczniów szkół wraz z opiekunami i osoby dorosłe z powiatu legionowskiego oraz byłego I Rejonu „Marianowo-Brzozów” do udziału w kolejnej, dwunastej już edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach.

Z regulaminem konkursu – odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Legionowskiego i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – można zapoznać się między innymi na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są przez Muzeum Historyczne w Legionowie, tel. 22 774 21 66 lub e-mail: katarzyna.ziulkowska@muzeum.legionowo.pl.