Brak uprawnień do kierowania pojazdami, ściganie listem gończym, posiadanie narkotyków oraz kradzionych dokumentów – to długa lista przewinień, jakie na swoim koncie miał 35-letni mężczyzna zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej.

Od samego początku interwencji 35-latek zachowywał się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Wyszło też na jaw, że kierowca jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Tam okazało się jeszcze, że ma on przy sobie narkotyki. Policjanci znaleźli u niego amfetaminę i mefedron.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kolejne porcje środków odurzających. Ujawnili tam też dokumenty, między innymi dowody osobiste, legitymacje studenckie i prawa jazdy, które prawdopodobnie pochodziły z kradzieży. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów posiadania środków odurzających o łącznej wadze ośmiu gramów oraz przywłaszczenia i ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Za te przestępstwa grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Po zakończeniu czynności na legionowskiej komendzie mężczyzna trafił już za kratki, gdzie zgodnie z decyzją hrubieszowskiego sądu spędzi najbliższy rok. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień został natomiast ukarany mandatem.