Końcówkę roku dbająca o stan obiektów, w których funkcjonują legionowskie placówki oświatowe, spółka KZB wykorzystała na modernizację podłóg w kilku salach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz w Królewskiej Dwójce. Prace wykonano w terminie i pomieszczenia są już praktycznie gotowe na – kiedy wreszcie będzie on możliwy – powrót uczniów.

Chociaż dla procesu dydaktycznego zamknięte szkoły są istną katastrofą, zarządzającej legionowską bazą oświatową spółce KZB dało to większą swobodę w prowadzeniu na terenie poszczególnych placówek bieżących, mniejszych lub większych napraw i modernizacji. – Mając taką sposobność, staramy się realizować teraz prace, które nie byłyby możliwe w trakcie normalnej działalności szkoły albo mocno by ją uczniom oraz nauczycielom komplikowały. Dzięki temu nie musimy z nimi czekać do zimowych ferii czy wakacji – mówi Irena Bogucka, prezes spółki KZB Legionowo.

Owocem tej strategii stała się ostatnio wymiana podłóg w izolatorium utworzonym na terenie II Liceum Ogólnokształcącego, a także w pracowni informatycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. – Rzeczywiście, podłoga w tej sali wymagała wymiany. Były tutaj dosyć stare płytki PCV, które już odchodziły i ze względów bezpieczeństwa należało je wymienić – przyznaje Mariusz Borkowski, dyr. ZSP nr 3 w Legionowie. W ślad za tą konkluzją od razu poszły czyny. – Wiemy, że ten rok był dla wszystkich ciężki. Pandemia wpłynęła nie tylko na kondycję prywatnych przedsiębiorców, ale też w konsekwencji na dochody samorządów, finanse szkół czy również spółek, takich jak KZB Legionowo. Mimo to mój wniosek dotyczący remontu podłogi został pozytywnie przyjęty i dosyć szybko przeszliśmy do etapu remontowego. Teraz, na koniec roku, nowa podłoga już jest, natomiast trwa jeszcze wykańczanie ścian. Cieszę się, bo dzięki takim inwestycjom wspólnie osiągamy cel ważny i dla dyrektora placówki, i dla spółki administrującej budynkiem szkoły: zapewniamy większe bezpieczeństwo naszym uczniom.

Rozpoczęta 10 grudnia wymiana objęła łącznie 65 metrów kwadratowych podłogi w obydwu legionowskich placówkach. Na miejsce płytek z PCV, czyli wykończeniowego reliktu minionej epoki, pojawiła się tam popularna, estetyczna, a przy tym wytrzymała wykładzina typu Tarkett. Zakres prac objął usunięcie istniejącej podłogi ułożonej na szlichcie cementowo-piaskowej, a następnie utylizację pozyskanego w ten sposób materiału. W celu przygotowania posadzki pracownicy firmy Multi-Floors z Kochanowa Wieniawskiego uzupełnili również wszelkie ubytki i naprawili pęknięcia, po czym zajęli się frezowaniem nierówności. Następnie, po wykonaniu wylewki samopoziomującej, położyli na niej jasną tarkettową wykładzinę. Jak zapewniają fachowcy, w dobrej kondycji nowa podłoga przetrwa co najmniej tak długo, jak jej wysłużona poprzedniczka.

Poprzedni artykułPrzejażdżka do sukcesu
Następny artykułZ obozu wicelidera
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.