W czwartek (22 października) ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w ramach Miejskiego Programu Zdrowia skierowanego do osób 60+ zamieszkujących w Legionowie. Chcąc z niego skorzystać, warto się jednak pospieszyć.

Pośpiech jest wskazany, ponieważ w tym roku z miejskiego programu będzie mogła skorzystać ograniczona liczba, jedynie stu seniorów. Wynika to z rozstrzygnięcia konkursu, do którego zgłosił się tylko jeden podmiot leczniczy, oferując tak małą liczbę szczepień, oraz z faktu, że ich realizacja jest uzależniona od rynkowej dostępności szczepionek przeciw grypie. A obecnie jest ona mocno ograniczona. Co więcej, realizator został wyłoniony dopiero w drugim otwartym konkursie ofert w programie polityki zdrowotnej na 2020 rok. W pierwszym nie wpłynęła żadna oferta, w związku z czym został on unieważniony.

Program będzie realizowany w niepublicznej przychodni MEDIQ przy ul. Piłsudskiego 20. W celu zaszczepienia należy zgłosić się tam z aktualnym (ważnym 24 godziny) zaświadczeniem o braku przeciwwskazań do zaszczepienia przeciw grypie, zgodnie z obowiązującym prawem wystawionym przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wcześniej warto jednak sprawdzić telefonicznie dostępność szczepionki w przychodni MEDIQ. Numer kontaktowy, pod którym można uzyskać informacje dotyczące programu szczepień przeciw grypie – NZOZ MEDIQ: 22 774 26 40.

Jeśli zmieni się sytuacja związana z dostępnością szczepionki przeciw grypie, ratusz zadeklarował starania o jej pozyskanie. Mogłoby to pozwolić na przeprowadzenie kolejnej akcji już w grudniu tego roku. – To bardzo ważny program polityki zdrowotnej, realizowany w naszym mieście od ponad 10 lat. W ubiegłym roku z programu skorzystało około 900 mieszkańców Legionowa. Mam nadzieję, że pomimo obecnych problemów z dostępnością szczepionki, w najbliższych miesiącach sytuacja się wyjaśni i z bezpłatnych szczepień będzie mogła skorzystać większa grupa legionowskich seniorów – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Poprzedni artykułKoronawirus w miejskim żłobku
Następny artykułInicjatywa ponad mandatami
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.