fot. arch.

Doznań artystycznych na tym festiwalu spodziewać się raczej trudno. Za to wrażeń gastronomicznych powinien on (podobnie jak kalorii…) dostarczyć całe mnóstwo. Od piątku do niedzieli pod legionowską DPD Areną miłośnicy foodtruckowego menu oficjalnie zakończą podczas ich miejskiego festiwalu tegoroczny sezon.

Organizatorzy imprezy obiecują, że mobilne kuchnie z całego kraju serwować będą dania pochodzące ze wszystkich stron świata. Temu kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć mają też inne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: dmuchańce i tor przeszkód dla dzieci, szczudlarze, pokaz fireshow oraz strefa chilloutu pod girlandami – wyglądają smakowicie. O muzyczną oprawę imprezy zadba didżej.

Jeśli chodzi o festiwalowe dania główne, opisywane są one następująco: „Będą klasyczne już Burgery czy hiszpańskie Churros, bez których żadne wydarzenie się nie obejdzie, prawdziwa włoska Pizza, Donuty, meksykańskie Burrito oraz Quesadillas, Ramen, dania z wooka, niestandardowa kuchnia kaszubsko-niemiecka, Pierożki na parze, Bao, Gofry bąbelkowe, kanapki Pastrami z mostka wołowego, kanapki z chrupiącym kurczakiem i pyszna Kawa. Piwosze będą mogli skosztować rzemieślniczego piwa, a panie grzanego wina”. Organizator obiecuje dołożyć wszelkich starań w celu zapewnienia wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa sanitarnego. Niestety, sądząc po prognozach, trudniej będzie zapewnić w weekend ładną pogodę…

W piątek bufety na kółkach będą czynne w godz. 15-20, w sobotę od 12 do 21, a w niedzielę od 12 do 20. Odwiedzając funpage Festiwal Foodtrucków na Fb, można wziąć udział w zabawach, w których nagrodami są vouchery na darmowe posiłki – oczywiście z foodtrucka.