fot. PIK w Legionowie

Na wakacyjne, pogodne weekendy Powiatowa Instytucja Kultury zaproponowała amatorom sztuk plastycznych Archi-plenery malarskie, czyli cykl twórczych spotkań z okoliczną przyrodą i architekturą. Wszak nie od dziś wiadomo, że i jedna, i druga natchnienia dostarczają artystom bez ograniczeń.

W każdą wakacyjną sobotę, pod okiem absolwentki Akademii Sztuk Pięknych Katarzyny Gawlik, uczestnicy plenerów organizowanych w urokliwych zakątkach powiatu legionowskiego tworzyli prace inspirowane otaczającą ich architekturą. Na płótnach, lecz także na papierze artyści uwiecznili między innymi zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, budynek Muzeum Historycznego w Legionowie, Rynek Miejski w Serocku, pałac Krasińskich w Zegrzu oraz kościoły w Wieliszewie i Nieporęcie. Co warte podkreślenia, miłośnicy rysunku i malarstwa tworzyli nie tylko „do szuflady”, ich wybrane prace zostaną bowiem zaprezentowane na wystawie poplenerowej. A przecież każdy artysta, choćby nawet amator, bardzo sobie ceni uznanie publiczności…

Poprzedni artykułSolidarność z wielkim Polakiem
Następny artykułMożna mieć przejechane
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.