Policjanci zatrzymali 42-latka, który w trakcie domowej interwencji rzucił się na nich uzbrojony w nóż kuchenny. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Policję na domową interwencję wezwała konkubina agresywnego 42-latka. Kobieta nie potrafiła bowiem poradzić sobie z awanturującym się partnerem. Gdy mundurowi przybyli pod wskazany adres, 42-latek był wyjątkowo agresywny. W ręku trzymał nóż kuchenny, nie zareagował na polecenia odrzucenia go i ruszył gwałtownie w ich kierunku. Agresor został błyskawicznie obezwładniony, a następnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły blisko dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu 42-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.