fot. UM Legionowo

Jak poinformował miejski ratusz, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych legionowian, ich rodziców oraz pracowników żłobków, przedszkoli i szkół, w których zlokalizowane będą lokale wyborcze, placówki te przejdą dezynfekcję. Z tego powodu w poniedziałek (29 czerwca) żłobek, przedszkola nr 1, 3, 6, 7 i 11, szkoły podstawowe nr 3, 7 i 8, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 oraz Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych będą nieczynne.

Dezynfekcja zostanie przeprowadzona przez firmę zewnętrzną, która do tego celu wykorzysta certyfikowane i bezpieczne preparaty. To absolutna konieczność. – W czasie niedzielnych wyborów prezydenckich część legionowskich placówek oświatowych odwiedzi wielu wyborców chcących oddać swój głos. Ponadto komisje kończą pracę nad ranem, więc nie wyobrażam sobie, by po paru godzinach od opuszczenia lokali przez komisje do przedszkola przyszły dzieci. Zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii – tłumaczy Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Urzędnicy przypominają, że z uwagi na obowiązujący stan epidemii opracowano nową organizację opieki w przedszkolach w lipcu i sierpniu. Każde będzie prowadziło dyżur wakacyjny tylko dla dzieci ze swojej placówki, których rodzice zarejestrowali się w systemie rekrutacyjnym do 29 kwietnia 2020 r. Organizacja opieki w czasie dyżuru wakacyjnego planowana jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.