W ciągu jednego dnia legionowscy policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo obaj szoferzy odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy z amatorów jazdy na podwójnym gazie wpadł około godziny 9.00 rano. 46-latka zatrzymali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny krążyły blisko dwa promile alkoholu. Drugi z lekkomyslnych kierowców to 60-letni mieszkaniec Warszawy. On z kolei został zatrzymany około godziny 20.00 przez mundurowych z Nieporętu. W jego organizmie również krążyły dwa promile alkoholu. Za kierowanie pojazdami pod jego wpływem obu zatrzymanym grozi do dwóch lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „Piłeś? Nie jedź!”. Apelują również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą bowiem uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.