fot. KP PSP Legionowo

Do tyleż widowiskowego, co niecodziennego i groźnego zarazem zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na terenie gminy Wieliszew. Silny wiatr zerwał olbrzymi pneumatyczny namiot, jaki rozłożono nad boiskiem piłkarskim w Łajskach, po czym „umieścił” całą konstrukcję na pobliskim drzewie, całkowicie blokując drogę Legionowo-Wieliszew.

Zgłoszenie o zdarzeniu legionowscy strażacy otrzymali o 16.30. Kiedy dojechali na miejsce, zobaczyli tam potężną płachtę o wymiarach 200×300 m, która zwisała z drzewa, kompletnie blokując ruch na ul. Kościelnej w Łajskach. Usuwanie namiotu i ściąganie go na ziemię trwało kilka godzin i trzeba było w tym celu użyć specjalistycznego sprzętu, w tym podnośników. Pracujący w trudnych warunkach strażacy musieli odcinać gałąź po gałęzi, uwalniając w ten sposób zaplątane między nie linki trzymające całą konstrukcję.

Pomijając uciążliwe dla kierowców utrudnienia w lokalnej komunikacji i tak można mówić o dużym szczęściu, ponieważ w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.